26.7%
45.5%
35.7%
20.0%

Οι Pimps έχοντας ένα μικρό αλλά σταθερό προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του πρώτου ματς της σειράς απέναντι στην Yugopiastika κατάφεραν να κάνουν το πρώτο βήμα στην τιτανομαχία επικρατώντας με 59-50. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μιχάλης Ζουρνατσίδης με 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κοιλάκος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Pimps, οι Μερζιώτης και Ανδρέου απάντησαν με 0-7 και έβαλαν μπροστά την Yugopiastika με 2-7 σκορ, ο Κοιλάκος έβαλε νέο καλάθι για το 4-7, 4-10 με καλάθι και φάουλ του Δημητρακόπουλου, 6-10 με καλάθι του Hu, 6-13 με μια βολή του Κουμπούλη και ένα καλάθι του Γεωργακόπουλου, 14-13 και προβάδισμα οι Pimps με 8-0 σερί των Κοιλάκου και Μεντή, 14-18 με άμεση απάντηση από τους Μένο και Ζωγράφο, για να ακολουθήσει ένα δίποντο του Μεντή για το τελικό 16-18 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κουμπούλης σκόραρε για το 16-20, οι Ψυχογυιός, Μεντής και Ζουρνατσίδης απάντησαν με 8-0 σερί και έβαλαν μπροστά τους Pimps με 24-20, 24-21 με βολή του Κουμπούλη, 26-21 από τον Μητρόπουλο, 26-24 με τρίποντη απάντηση του Ντάκη, 33-24 με 7-0 σερί οι Μητρόπουλος, Μπαλκούρας και Hu, 33-25 με βολή του Δημητρακόπουλου, 35-25 με νέους πόντους του Hu, 35-27 από τον Γεωργακόπουλο και δύο βολές του Hu για το τελικό 37-27 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Μεντής σκόραρε για το 40-27, 40-31 ο Κουμπούλης με δύο συνεχόμενα καλάθια, 42-31 από τον Τσιρίδη, 42-33 ο Δημητρακόπουλος, 44-33 με καλάθι του Ζουρνατσίδη, 44-35 ο Κουμπούλης, 46-35 ξανά ο Ζουρνατσίδης και 0-6 σερί των Κουμπούλη και Μένου για το τελικό 46-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Βασιλειάδης έβαλε μια βολή για το 47-41, ο Ζωγράφος απάντησε με δίποντο για το 47-43, 50-43 από τον Μεντή, 50-46 με τρίποντο του Μερζιώτη, 53-46 ο Μητρόπουλος, 53-49 ξανά ο Μερζιώτης, 56-49 με καλάθι και φάουλ του Ζουρνατσίδη, 56-50 με μια βολή του Κουμπούλη και απάντηση από τους Βασιλειάδη και Κοιλάκο για το τελικό 59-50 του παιχνιδιού.

Για τους Pimps, πέρα από τον Ζουρνατσίδη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Hu με 7 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 τάπα. Για την Yugopiastika ξεχώρισε ο Μερζιώτης με 11 πόντους και 3 ριμπάουντ.