36.4%
72.2%
41.7%
15.4%

Παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ, οι Error 404 κατάφεραν να πάρουν μία σπουδαία νίκη απέναντι στους Los Rebel Lakers με το τελικό 68-55, στη 2η μεταξύ τους αναμέτρηση για τα προημιτελικά της Bronze League και έτσι έκαναν το 1-1, παρατείνοντας την αγωνία μας για την ομάδα που θα περάσει στο final 4 του θεσμού. Οι Error 404 μπήκαν πάρα πολύ καλά στο ματς χτίζοντας διαφορά 18 πόντων στο ημίχρονο που έκλεισε στο 40-22. Οι Los Rebel Lakers, δεν παράτησαν ποτέ το ματς, μάλιστα κατάφεραν στο ξεκίνημα της 4η περιόδου να ροκανίσουν τη διαφορά μέχρι και τους 3 (49-46), όμως οι Error 404 πάτησαν ξανά το γκάζι, άνοιξαν τη διαφορά ξανά σε διψήφιο αριθμό και έτσι πέτυχαν τη νίκη για το 1-1 της σειράς, Πλέον, οι δύο ομάδες αναμένουν να οριστεί το επόμενο παιχνίδι τους για να μάθουμε ποια από τις 2 θα αντιμετωπίσει τους Pimps στο Final 4 της Bronze!

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κατσίγαρη να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και το 0-3 και τους Error 404 να μπαίνουν στο ματς με δίποντο του Γαλάτη, 2 βολές του Μωυσίδη και δύσκολο lay up του Μασούρα για το 6-3. Εκεί, ο Λεβάντης από κοντά θα κάνει το 6-5, ενώ 2 απανωτά τρίποντα από τον Μωυσίδη από τις 45, θα στείλουν τη διαφορά στους 7 και το 12-5 των Error 404. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσουν οι Los Rebel Lakers με δίποντο του Λεβέντη στο ζωγραφιστό και γκολ-φάουλ του Τζανουδάκη, μειώνοντας παράλληλα στην κατοχή και το 12-10 της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Σαρηγιάννης θα ευστοχήσει σε τρίποντο και θα πάει το ματς στους 5 και το 15-10, ο Χειράκης με δίποντο και ο Τζανουδάκης με τρίποντο θα ισοφαρίσουν στο 15-15, οι Error 404 θα απαντήσουν με τρίποντο του Φιλιόπουλου και γκολ-φάουλ του Μπούρα θα στείλουν τη διαφορά στους 6 και το 21-15, ενώ 2 βολές του Χειράκη, θα ροκανίσουν το ματς στο 21-17. Στη συνέχεια, ένα σερί 10-0 των Error 404 από 5 πόντους του Μασούρα, τρίποντο του Φουρνάρη και δίποντο του Σταυρόπουλου θα πάνε τη διαφορά στους 14 και το 31-17, ο Κατσίγαρης και ο Γιαννούσης με βολή και δίποντο αντίστοιχα θα μειώσουν στο 31-20, ενώ 3 απανωτά δίποντα των Γαλάτη και Μασούρα, θα στείλουν το ματς στους 17 πόντους και το 37-20 της αναμέτρησης. Το πρώτο ημίχρονο, θα κλείσει με δίποντο του Κατσίγαρη για τους Los Rebel Lakers και τρίποντο του Φουρνάρη για τους Error 404, για να κλείσει και το ημίχρονο στο 40-22 για την ομάδα των Error 404.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι Los Rebel Lakers θα ροκανίσουν τη διαφορά με 2 απανωτά τρίποντα του Γιαννούση και δίποντο του Βλαχάκη, μειώνοντας έτσι στο 40-30, οι Error 404 θα απαντήσουν με ένα γρήγορο 6-1 από 3 δίποντα των Μασούρα, Μπούρα και Σταυρόπουλο για το 46-31, ενώ 2 καλάθια του Λεβέντη, θα διαμορφώσουν το 46-35 του ματς. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο του Γαλάτη θα κάνει το 49-35 των Error 404, όμως οι Los Rebel Lakers θα μειώσουν με 4 βολές των Λεβέντη, Χειράκη και Κατσίγαρη, αλλά και δίποντο του Τζανουδάκη, μειώνοντας έτσι στους 8 και το 49-41, σκορ που θα σφραγίσει και την 3η περίοδο του παιχνιδιού.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Λεβέντης θα ευστοχήσει σε δίποντο και ο Κατσίγαρης σε 3/3 βολές και θα μειώσουν ακόμα περισσότερο για το 49-46, οι Error 404 θα απαντήσουν με βολή του Σταυρόπουλου και δίποντο του Μπούρα για να κάνουν το 52-46, ενώ ένα καλάθι του Χειράκη, θα μειώσει στο 52-48 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα νέο καλάθι του Μπούρα θα γράψει το 54-48, ο Χειράκης με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει για το 54-50, ενώ ένα γρήγορο 6-2 των Error 404 με 3 δίποντα από τους Σταυρόπουλο, Μωυσίδη και Μπούρα, θα στείλουν τη διαφορά στους 8 πόντους και το 60-52 του ματς. Στα τελευταία 3 λεπτά της αναμέτρησης, ο Χειράκης θα μειώσει με δίποντο στο 60-54, ο Σταυρόπουλος με δίποντο και 2 βολές και ο Μασούρας με δικό του δίποντο και βολή θα κάνουν το 67-54, ο Βλαχάκης θα μειώσει με βολή στο 67-55, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με δική του βολή ο Μωυσίδης μέχρι το τελικό 68-55.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Ηλίας Μπούρας ο οποίος σημείωσε 11 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Σταυρόπουλος και Γαλάτης, ενώ από τους Los Rebel Lakers ξεχώρισαν οι Λεβέντης και Χειράκης.