6.3%
65.2%
35.4%
20.0%

Ένα ντέρμπι όπως προβλεπόταν ανάμεσα σε Dafni Academy Warriors και Miami Heal, αφού η σειρά μετά από αυτό το παιχνίδι σήμαινε πως είτε οι Heal θα ισοφαρίσουν σε 1-1, είτε οι Warriors θα έκαναν ένα σημαντικό άλμα για την παραμονή στην κατηγορία. Τα ηνία του αγώνα από νωρίς για τους Heal, αφού οι Warriors κατάφεραν με ένα ξέσπασμα στην 2η περίοδο να ισοφαρίσουν, όμως μέχρι εκεί. Οι Heal βρήκαν μέχρι και διψήφιες διαφορές, οι Warriors τους πίεσαν πάρα πολύ, μείωσαν πολύ αισθητά στην τελευταία περίοδο, όμως οι Heal θα φύγουν πανάξια νικητές από την Καισαριανή με σκορ 49-58 και πάνε την σειρά στο 1-1.

Οι Miami Heal θα μπουν καλύτερα στο παρκέ, θα εκμεταλλευτούν την αστοχία των αντιπάλων τους στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και μετά από 6 περίπου αγωνιστικά λεπτά το σκορ στο 3-7. Συνεχίζουν το δυναμικό τους ξεκίνημα οι Heal και με ένα 4-0 λίγο πριν την λήξη της κόρνας το σκορ στο 7-13.

Οι Warriors με την έλευση του Χαραλάμπου δείχνουν να ξεμπουκώνουν επιθετικά, μάλιστα σε 3 λεπτά πέτυχαν περισσότερους πόντους απ’ ότι σε ολόκληρη την πρώτη περίοδο και μειώνουν σε 18-19. Έκτοτε οι Miami Heal που σκλήρυναν την άμυνά τους, περιόρισαν τους αντιπάλους τους στο υπόλοιπο δεκάλεπτο μόλις στους 3 πόντους, για να σκοράρουν 9 και να κλείσουν το ημίχρονο με σκορ 21-30.

Σπανός και Κορομάντζος προσπαθούν στα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου να κρατήσουν κοντά στο σκορ την ομάδα τους, όμως ο Παπαναστασίου με 2 όμορφα καλάθια και ο Καμούζης που δεν σταματάει να παίρνει ριμπάουντ κρατάνε την διαφορά σε επίπεδα ασφαλείας (27-38). Τσαμουράς και Χαραλάμπου για τους Warriors, ενώ ο Καμούζης για τους Heal θα διαμορφώσουν το τελικό 33-40.

Ο Θεοδοσίου, μαζί με τον Νικηφοράκη και τον εκπληκτικό Χαραλάμπου, θα μειώσουν μόλις σε 4 λεπτά το παιχνίδι στον πόντο (43-44). Οι Heal προσπαθούν να αντιδράσουν, αφού μέχρι τώρα έχουν σκοράρει μόλις 4 πόντους και εν τέλει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο θα έρθει από τον Λουκρέζη (43-47). Όποτε οι Warriors πάνε να ανατρέψουν το προβάδισμα οι Heal έχουν την απάντηση μέχρι και το 47-49, όταν ξεκινάει το απίστευτο σερί 7-0 των Heal μετά και την καλύτερη φάση του αγώνα από τον Παπαναστασίου για να σφραγίσει την νίκη των Heal με σκορ 49-58.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μεσίρης Γρηγόρης ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 17 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 27 βαθμούς στο ranking.

Από κοντά με υψηλό efficiency και οι  και Παπαναστασίου Γιώργος, ενώ από τους Dafni Academy Warriors ξεχώρισαν οι Τσαμουράς Δημήτρης και Χαραλάμπου Γιάννης.