16.7%
39.1%
37.1%
11.8%

Με όπλο την εμπειρία τους και τη τρομερή διαχείριση του αγώνα οι Los Rebel Lakers έκαμψαν την αντίσταση της Άμιλλας Περιστερίου και ήταν αυτοί που πέρασαν στο τελικό της 4ης Division. Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια με τους νικητές να είναι συνεχώς μπροστά αλλά την Άμιλλα συνεχώς να κυνηγάει και να μη παρατάει το ματς. Μάλιστα ισοφάρισε αρκετές φορές αλλά δε κατάφερε ποτέ να πάρει το προβάδισμα με τους Rebel να έχουν συνεχώς λύσεις στην επίθεση γεγονός που τους έδωσε και το ροζ φύλλο πρόκρισης με το τελικό σκορ να γράφει 60-61.

Με την έναρξη του αγώνα ο Δερδενές θα κάνει το 0-2 για τους Los Rebel με τους 5 πόντους του Καμπίτη να απαντάνε για το 5-2 της Άμιλλας. Το τρίποντο του Κατσίγαρη έκανε το 5-5 με τους Καμπίτη και Μάνο να απαντάνε για το 9-5 και τη βολή του Χειράκη να κάνει το 9-6. Βολές από Μάνο και Χειράκη διαμόρφωσαν το 10-8 του 1ου δεκαλέπτου.

Με το ξεκίνημα της 2ης περιόδου ο Φεργαδιώτης έκξανε το 12-8 αλλά κάπου εκεί οι κίτρινοι με πρωατγωνιστές τους Χειράκη, Δήμου και Πρωτόπαπα διένυσαν σερί 0-9 κάνοντας το 12-17. Τσιμωτάς και Τσίκλος ισοφάρισαν γρήγορα σε 17-17 με τους Πρωτόπαπα και Τζανουδάκη να απαντάνε για το 17-21, τον Φεργαδιώτη να μειώνει σε 19-21 και το ημίχρονο έκλεισε στο 19-26 μετά από 5 σερί πόντους του Πρωτόπαπα.

Η βολή του Χατζημιχάλη άνοιξε το 2ο ημίχρονο για το 20-26 με τον Πρωτόπαπα να απαντάει για το 20-28 και τους Τσίκλο και Χατζημιχάλη να μειώνουν γρήγορα σε 26-28. Χειράκης και Δερδενές σκόραραν για το 26-31. Χατζημιχάλης και Καππής το 31-31 με τους Λεβέντη και Χειράκη να ξανα βάζουν μπροστά την ομάδα τους με 31-34. Ο Χατζημιχάλης τότε έκανε το 33-34, ο Δήμου το 33-36, ο Καππής το 35-36, ο Χειράκης το 35-38, ο Σακκάς το 37-38, ο Δερδενές το 37-40 και το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 39-40 από καλάθι του Χατζημιχάλη.

Ντέρμπι και στο 4ο δεκάλεπτο παρέμεινε το ματς με τον Χειράκη να κάνει το 39-42, τον Μάνο να απαντάει για το 41-42 και τους Δήμου και Τζανουδάκη ψύχραιμα να κάνουν το 41-46. Στη συνέχεια ο Φεργαδιώτης με δίποντο έκανε το 43-46, ο Πρωτόπαπας το 43-48, ο Χατζημιχάλης το 45-48 και οι Λεβέντης και Κατσίγαρης το 45-52. Το δίποντο του Καππή μείωσε σε 47-52, ο Λεβέντης έκανε το 47-54 και τότε το τρίποντο του Φεργαδιώτη μείωσε σε 50-54. Ο Δερδενές με δίποντο σημείωσε το 50-56, το τρίποντο του Μάνου μείωσε στο 53-56 με τους Rebel όμως να διαχειρίζονται άψογα το ματς με τον Χειράκη να κάνει το 53-58, τον Καλλέργη να μειώνει σε 55-58, ο Χειράκης ξανά το 55-60, ο Καλλέργης επίσης. Η βολή του Δήμου 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος σφράγισε τη νίκη της ομάδας του αφού το τρίποντο του Φεραδιώτη με τη λήξη απλά μείωσε σε 60-61 που ήταν και το τελικό σκορ.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Πρωτόπαπας Δημήτρης ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 13 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 18 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Δερδενές Χρήστος και Λεβέντης Κώστας, ενώ από τους Άμιλλα Περιστερίου ξεχώρισαν οι Μάνος Βασίλης και Καππής Θοδωρής.