16.7%
26.7%
12.2%
9.1%

Ο Άρειος Πάγκος έκανε φοβερό παιχνίδι αμυντικά και επιθετικά από το ξεκίνημα του παιχνιδιού κόντρα στην Dream Team, πήρε εύκολα το ροζ φύλλο με 22-73 και επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής. MVP του αγώνα ήταν ο Pietro De Giacomi με 29 πόντους 25 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 7 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι παίχτες του Αρείου Πάγκου έδειξαν πως εκείνοι θα είναι τα “αφεντικά” στο ματς. Κρεμαστός και De Giacomi ξεκίνησαν το ματς με 0-7, ο Shkurti μείωσε σε 1-7 και οι De Giacomi, Αργύρης και Κρεμαστός έτρεξαν ένα 0-10 σερί για το τελικό 1-17 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κώνστας μείωσε σε 3-17, 3-19 ο De Giacomi, 4-19 ο Καρατζάς και 0-20 σερί ως το τέλος του ημιχρόνου από τον Άρειο Πάγκο με σκόρερ τους Dainelli, Μαυρόπουλο, Σαμοΐλη και De Giacomi για το 4-39.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Καρατζάς μπήκε με καλάθι για το 6-39, 6-41 ο Αργύρης, 8-41 ξανά ο Καρατζάς, 8-42 με μια βολή ο Αργύρης, 10-42 με δύο βολές ο Δεμερτζής και 0-12 από τους Μαυρόπουλο, Κρεμαστό, Αργύρη και De Giacomi για το τελικό 10-54 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ζουγανέλης μείωσε σε 12-54, 12-56 ο Μαυρόπουλος, 15-56 ο Καρατζάς, 15-67 οι Αργύρης, Μαυρόπουλος και De Giacomi, 20-67 οι Καρατζάς και Ζουγανέλης, 20-69 ο De Giacomi, 22-69 ο Κώνστας και από ένα καλάθι οι Σαμοΐλης και De Giacomi για το τελικό 22-73 του αγώνα.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον MVP De Giacomi, πολύ καλοί ήταν και οι Μαυρόπουλος, Αργύρης και Κρεμαστός. Για την Dream Team ξεχώρισαν οι Καρατζάς και Ζουγανέλης.