25.9%
62.5%
40.0%
15.8%

Los Rebel Lakers και Άρειος Πάγκος πάλευαν στα ίσια για πάνω από 35 λεπτά, όμως οι δεύτεροι στο τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού έτρεξαν, βρήκαν εύκολους πόντους και τελικά έφυγαν νικητές με σχετική άνεση με σκορ 55-67. MVP του αγώνα ήταν ο Κωνσταντίνος Σταυριανός με 20 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καλλιώρας άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Χατζίκος απάντησε για το 2-2, 2-6 με 4 συνεχόμενους πόντους του Σταυριανού, 6-6 με ένα καλάθι του Χατζίκου και ένα του Λεβέντη, 6-10 με δύο βολές του Μαυρόπουλου και ένα καλάθι του Σταυριανού, 8-10 με βολές του Δήμου και ξανά τρεις πόντοι του Σταυριανού για το τελικό 8-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Δουρακάκης έβαλε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 12-13, 12-20 με 0-7 σερί οι Μαυρόπουλος και Καλλιώρας, 19-20 με απάντηση με το ίδιο σερί οι Δήμου και Δουρακάκης, 19-22 ο Ζυμπίδης, 21-22 από τον Λεβέντη, 21-25 με τρίποντο του Μαυρόπουλου, 23-25 ο Γούναρης και 23-28 με ένα καλάθι του Σαμοΐλη και μια βολή του Ζυμπίδη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Ζυμπίδης και Καλλιώρας έτρεξαν ένα 0-5 για το 23-33, ο Λεβέντης μείωσε σε 25-33, 25-35 ο Ζυμπίδης ξανά, 36-35 με 11-0 σερί οι Χειράκης, Αργυρόπουλος, Γούναρης και Δήμου, 36-39 με 4 συνεχόμενους πόντους του Σταυριανού, 38-39 με δύο βολές του Χειράκη, 38-40 ο Μαυρόπουλος με μια βολή, 40-40 με καλάθι απάντηση του Γούναρη και δύο βολές του Σταυριανού για το τελικό 40-42 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο Μαυρόπουλος και Σταυριανός ανέβασαν τον Άρειο Πάγκο στο 40-50 με ένα 0-8 σερί, 42-50 με δύο βολές του Χειράκη, 42-53 με τρίποντο του Καλλιώρα, 46-53 οι Φιλιππίδης και Χειράκης με ένα καλάθι ο καθένας, 46-59 με 0-6 σερί οι Καλλιώρας και Μαυρόπουλος, 51-59 με απάντηση με 5-0 οι Δουρακάκης και Χειράκης, 51-61 με δύο βολές του Κρεμαστού, 52-61 με μια βολή του Δουρακάκη, 52-66 με 0-5 των Μαυρόπουλου και Σαμοΐλη, 53-66 ο Χατζίκος, 53-67 ο Μαυρόπουλος και καλάθι από τον Δήμου για το τελικό 55-67 του παιχνιδιού.

Για τον Άρειο Πάγκο, πέρα από τον Σταυριανό, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Μαυρόπουλος με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 11 ασίστ, 2 κλεψίματα και Καλλιώρας με 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 3 τάπες. Για τους Los Rebel Lakers καλό ματς έκανε ο Χειράκης με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.