39.1%
48.1%
33.3%
15.4%

Σημαντική νίκη για τους έBeerους απέναντι στους 2ους Golden Steak Warriors σε ένα μάτς έκπληξη , με τους γηπεδούχους έχοντας το “πρέπει” στο μυαλό τους, ανταπεξήλθαν εξαιρετικά , έβαλαν μεγάλα σούτ και μένοντας στο πλάνο που είχαν πρίν το παιχνίδι, πήγαν σε αργές επιθέσεις , περιορίζοντας το παιχνίδι των Warriors του ανοιχτού γηπέδου. Οι Warriors, δεν παράτησαν την αναμέτρηση , βρίσκοντας σε διάφορα σημεία καλάθια στον αιφνιδιασμό με τους πολύ γρήγορους παίκτες τους, καταφέρνοντας να πάνε στο τελευταία λεπτά με το σκορ ισόπαλο. Εκεί, οι έBeerοι ήταν καλύτεροι στις λεπτομέρειες και με δύο κρίσιμες βολές που κέρδισε ο Κωνσταντίνου, ευστόχησε για το 57-55  , με τον Αρχέλαο να βρίσκει ελεύθερο τρίποντο , χωρίς να ευστοχεί , με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι τελικά να παίρνουν την νίκη με σκορ 58-55. MVP της αναμέτρησης ο Κωνσταντίνου , βάζοντας 17 πόντους και μαζεύοντας 12 ριμπάουντ.

Έναρξη του παιχνιδιού με τρίποντο του Τουρλούκη και δίποντο από τον Βασιλακόπουλο για το 0-5, απάντηση για το 6-5 με τους Γυφτόπουλο, Κωνσταντίνου και Βαλτινό, καλάθια από τους Τουρλούκη και Τσιλιώρη για το 6-9 , σερί 8-0 με τους Κωνσταντίνου, Γκίκα και Βαλτινό για το 14-9 με μια εύστοχη βολή του Κόκλα να τελειώνει το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 14-10

Στη δεύτερη περίοδο ο Αρχέλαος ευστόχησε σε μια βολή για το 14-11 ,δίποντο του Ρηγανά για το 16-11, καλάθι από τον Αγγελόπουλο και 16-13, δίποντο μέσης απόστασης από τον Ρηγανά και βολή του Βαλτινού για το 19-13, απάντηση από τον Αγγελόπουλο και 19-15, καλάθι του Βαλτινού και 21-15, 21-18 από τους Βασιλακόπουλο και Αγγελόπουλο, 23-18 από τον Τσάκαλο, 23-19 με βολή του Αγγελόπουλου, καλάθι και φάουλ από τον Κωνσταντίνου για το 26-19, βολές του Αγγελόπουλου και 26-21, 28-21 με καλάθι από κοντά ο Κωνσταντίνου, βολή και έπειτα λει απ μετά από κλεψιμο ο Αρχέλαος για το 28-24 με τους Κωνσταντίνου και Σαχτούρη να ευστοχούν σε τρίποντα για το 34-24 του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα σερί απο τους Αρχέλαο και Αγγελόπουλο για το 34-31 ,τρίποντο του Τσάκαλου και καλάθι από κοντά του Βαλτινού για το 39-31, 39-32 από τον Αγγελόπουλο, 42-32 με τρίποντο του Σαχτούρη, 42-36 από τους Τσιλιώρη και Αγγελόπουλο, 44-36 με καλάθι του Χαμντάν, καλάθι στον αιφνιδιασμό από τον Αγγελόπουλο για το 44-38 με τον Σαχτούρη να κάνει με δυο βολεςτο 46-38 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Warriors ξεκίνησαν με 0-8 σερί απο τους Αρχέλαο, Βασιλακόπουλο και Αγγελόπουλο για το 46-46, απάντηση του ρηγανά με μακρινό δίποντο για το 48-46, καλάθι από τον Κόκλα και 48-48, τρίποντο του Ρηγανά και 51-48, Βασιλακόπουλος με σούτ μέσης απόστασης για το 51-50, 54-50 με τρίποντο του Σαχτούρη, 54-53 με δίποντο του Κόκλα και βολή του Αγγελόπουλου, μια εύστοχη βολή του Χαμντάν για το 55-53, γρήγορο λει απ του Αρχέλαου και 55-55 , με τον Κωνσταντίνου να κερδίζει δύο βολές και βάζοντας τες να διαμορφώνει το 57-55.Οι Golden Steak Warriors δεν κατάφεραν μετά από ταιμ αουτ να σκοράρουν και οι γηπεδούχοι ευστοχώντας σε μια τελευταία βολή, έφυγαν με το πολυπόθητο ροζ φύλλο με σκορ 58-55.

Εκτός του Κωνσταντίνου, ο Σαχτούρης όντας ο ιθύνων νούς για την ομάδα του οργάνωσε εξαιρετικά το παιχνίδι , βάζοντας και κρίσιμα σούτ στο τελευταίο δεκάλεπτο και τελειώνοντας με 11 πόντους, 7 ριμπάουντ και 7 ασίστ. Για τους Golden Steak Warriors , ξεχώρισε ο  Κόκλας με 7 ριμπάουντ, 11 ασίστ και 2 ασίστ.