9.5%
79.3%
40.9%
17.9%

Οι Ακαδημίες Red-Dicolo πήραν μια δύσκολη νίκη απέναντι στους Coffeewaukee Bugs. Το παιχνίδι ήταν σκληρό και με πολλές μονομαχίες στις δύο ρακέτες. Οι Bugs είχαν καλή απόδοση στο πρώτο μισό αλλά μετά οι Red-Dicolo ήταν πιο σταθεροί και δυνατοί, με αποτέλεσμα να επικρατήσουν. Mvp του αγώνα ο Κλωνάρης με 18 πόντους(8/11 δίποντα) , 16 ριμπάουντ(9-7), 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τους Coffeewaukee Bugs να προηγούνται 0-5 με τρίποντο ο Καρυστινός και με λει-απ ο Τσομπάνογλου. Ο Μπουλούκος με γκολ φάουλ έκανε το 3-5 για τις Ακαδημίες. Νέο τρίποντο ο Καρυστινός για το 3-8 και το ματς στα ίσα 8-8 με σουτ από την γωνία ο Γραμματόπουλος και ο Τσαπατάκης με σουτ και με 1/2 βολές. Ο Καρυστινός με ντράιβ και 2/2 βολές το 8-12 και ο Τσαπατάκης με ντράιβ το 10-12. Ο Πετρέλλης με 1/2 βολές και με τρίποντο πέτυχε το 10-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-18 με σουτ ο Θειακούλης και με 1/2 βολές ο Κλωνάρης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσομπάνογλου με λει-απ πέτυχε το 13-20 για τους Coffeewaukee Bugs. Οι Ακαδημίες με σερί 12-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 25-20. Αρχικά ο Κοθράς με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Κλωνάρης με 6 πόντους του, με 1/2 βολές ο Λούτσος και με τρίποντο ο Θειακούλης. Ο Τσομπάνογλου σκόραρε το 25-22 και ο Λούτσος από το ζωγραφιστό το 27-22. Με 2/2 βολές ο Τσομπάνογλου το 27-24 και ο Γιαννούλης από το ζωγραφιστό και ο Θειακούλης με 1/2 βολές έγινε το 30-24. Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-25 με 1/2 βολές ο Τσομπάνογλου.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Coffeewaukee Bugs ισοφάρισαν 30-30 με σουτ ο Τσομπάνογλου και με τρίποντο ο Πετρέλλης. Ο Γραμματόπουλος με σουτ πέτυχε το 32-30 για τις Ακαδημίες. Ο Καρυστινός έγραψε με 4/4 βολές το 32-34 και ο Κλωνάρης με γκολ φάουλ και ο Μπουλούκος με σουτ έγραψαν το 37-34. Με 1/2 βολές και με τρίποντο ο Καρυστινός και με λει-απ ο Σαρσντόπουλος έγραψαν το 37-40. Ο Κλωνάρης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Κοθράς με 1/2 βολές και ο Τσαπατάκης με 2/2 βολές το σκορ έγινε 42-40. Ο Τσομπάνογλου με 1/2 βολές, ο Πετρέλλης με 3/5 βολές και λει-απ και ο Τσομπάνογλου με floater το σκορ έγινε 42-48. Το δεκάλεπτο τελείωσε 45-48 με τρίποντο ο Μπουλούκος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Ακαδημίες πέρασαν μπροστά στο σκορ με 49-48 με σουτ ο Κλωνάρης και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσαπατάκης. Με 2/2 βολές ο Καρυστινός το 49-50 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Κλωνάρης σκόραρε το 51-50 και ο Πετρέλλης με τρίποντο έκανε το 51-53. Με σερί 10-0 το σκορ έγινε 61-53, αρχικά ο Κλωνάρης σκόραρε με σουτ, 3 κλεψίματα ο Κοθράς και 6 πόντους του και ο Κλωνάρης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ. Ο Καρυστινός με 2/3 βολές το 61-55(0:43) και ο Γραμματόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 63-55. Ο Πετρέλλης με τρίποντο το 63-58 και το τελικό 64-58 έγραψε ο Μπουλούκος με 1/2 βολές.
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Τσαπατάκης με 11 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Κοθράς με 9 πόντους,2 ριμπάουντ και 3 (καθοριστικά )κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εξαιρετικός Καρυστινός με 24 πόντους,6 ριμπάουντ,6 ασίστ,8 κλεψίματα και 1 κόψιμο .ο Πετρέλλης με 18 πόντους,10 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Τσομπάνογλου με 14 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.