0%
0%
0%
0%

Οι Ζαππατίστας νίκησαν με 59-36 τον Α.Ο. Άνδρου για να παραμείνουν αήττητοι στον όμιλο, με τον Λακιο και τον Χουλιαρα να γράφουν double-double στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 8-0 για τους νικητές από τον Ρεμουντακη, τον Χουλιαρα και τον Παπαντωνίου, για να απαντήσει ο Καλογερας. Ο Λακιος με τον Ρεμουντακη ήταν που έφεραν το ματς στο 16-3, για να κλείσει η περίοδος στο 16-5 από τον Βλαμη Θ.. Στο 2ο δεκάλεπτο ο Λακιος με τον Κιτσαντα και τον Ζουγαννελη ήταν που σκόραραν για το 2-5, για να γράψει λίγο μετά ο Λακιος το 29-7 για την ομάδα του. Ο Βλαμης Δ. απάντησε, με τον Λακιο να συνεχίζει για να σκοράρει ο Στρατης για το 31-11 και να κλείσει ο Ρεμουντακης το ημίχρονο στο 34-11. Στην επανάληψη ο Μπουρικας με τον Καλογερα μείωσαν σε 34-16, για να έρθει ο δεύτερος για το 36-22 λίγο μετά. Ο Λακιος με τον Κουτρα απάντησαν για το 40-22, με τον Στρατη να σκοράρει για το 40-24, αλλά τον Λακιο να φέρνει την ομάδα του στο 47-25. Στην 4η περίοδο ο Γλινος ήταν που μείωσε σε 47-28, με τον Χουλιαρα και τον Παπαντωνίου να απαντούν, 52-38. Ο Βλαμης Δ. σκόραρε για το 52-30, με τον Βλαμη Θ. να φέρνει το ματς στο 54-34, για να κλείσει το ματς από τον Κιτσαντα και τον Ρεμουντακη στο 59-36.

Τα λάθη ήταν 17-19 στο ματς, τα κλεψίματα 11-10, οι ασίστ 17-7. Στα ριμπάουντ οι Ζαππατίστας είχαν τον πρώτο λόγο, 43-36 με 13-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/11 τρίποντα και τον Α.Ο. Άνδρου 4/18. Στα δίποντα ο Α.Ο. Άνδρου είχαν 21% και οι Ζαππατίστας 44%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λακιος είχε 17 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 4 τάπες, ο Χουλιαρας 11 πόντους, 16 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Ρεμουντακης 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Παπαντωνίου 9 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα. Για τον Α.Ο. Άνδρου Ο Καλογερας είχε 14 πόντους.