0%
0%
0%
0%

Ο ΑΟ Άνδρου κέρδισε τους Τεμπελέηκερς με 36-77 για να πάει στο 4-4 σε ένα παιχνίδι που πήρε μεγάλη διαφορά από το 2ο δεκάλεπτο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 για τους Τεμπελέηκερς από τον Δελη, για να απαντήσουν ο Πεττας με τον Καλογερα. Ο Τσιμιακακης έφερε την ομάδα του στο 6-4 με τον Παναγιωτόπουλο να γράφει το 8-6, πριν απαντήσουν ο Πεττας με τον Βλαμη Θ. για το 8-11 του ΑΟ Άνδρου. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Δελη στο 10-11, για να σκοράρουν ο Μαστρονικολος με τον Βλαμη Δ. για το 10-15 στη 2η περίοδο και να φέρει ο Βλαμης Θ. το ματς στο 10-21. Ο Βασιλειαδης απάντησε, με τον Βλαμη Θ. και τον Πρινιωτακη Μ. να σκοράρουν για το 13-27, για να κλείσει ο Πεττας το ημίχρονο στο 14-31. Στην επανάληψη ο Πεττας με τον Μουστακα έφεραν το ματς στο 14-35, με τον Τσιμιακακη να απαντά. Μουστακας και Πέττας ξανά, με τη βοήθεια του Καλογερα σκόραραν για το 16-45 και το 19-50, για να κλείσει από τον τελευταίο η 3η περίοδος στο 21-54. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μπρουζας με τον Βασιλειάδη σκόραραν για το 26-54, με τον Μπρουζα να σκοράρει και για το 29-57. Ο Βλαμης Δ. με τον Καλογερα έφεραν την ομάδα τους στο 29-61, για να απαντήσει ο Δελης για το 33-63. Με τον Πρινιωτακη Μ., τον Μουστακα, τον Βλαμη Θ. και τον Βλαμη Δ. ο ΑΟ Άνδρου έτρεξε ένα σερί 0-14 ως το 33-77 για να κλείσει το ματς ο Βασιλειάδης στο 36-77.

Τα λάθη ήταν 11-11 στο ματς, τα κλεψίματα, 9-9 και οι ασίστ 3-20. Στα ριμπάουντ ο ΑΟ Άνδρου είχε τον απόλυτο έλεγχο, 35-73 με 9-28 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/13 τρίποντα και τους Τεμπελέηκερς 4/20. Στα δίποντα οι Τεμπελέηκερς είχαν 19% και ο ΑΟ Άνδρου 39%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βλαμης Θ. είχε 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Πεττας 17 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Καλογερας 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Μουστακας 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 τάπες. Για τους Τεμπελέηκερς ο Δελης είχε 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Βασιλειάδης 10 πόντους, 7 ριμπάουντ.