0%
0%
0%
0%

Οι Pick ‘n’ Troll κέρδισαν τον ΑΟ Άνδρου με 50-60 με το ματς να ξεκινά καλύτερα για τον ΑΟ Άνδρου, 8-0 από τον Καλογερα. Ο Ρουσσος μείωσε με τον Μπουρικα να γράφει το 10-4, για να φέρουν ο Καλογερας και ο Βλαμης Δ. την ομάδα τους στο 19-6 και να γράψει ο Πρινιωτακης Δ. το 22-6. Με τον Παγανη οι Pick ‘n’ Troll μείωσαν σε 24-10 στο δεκάλεπτο, για να σκοράρει ο Ρουσσος για το 24-13 στη 2η περίοδο. Ο Κατσικης και ο Μπουρικας απάντησαν για το 27-13, αλλά οι Pick ‘n’ Troll με τον Ρουσσο και τον Παγανη πλησίασαν σε 29-21. Ο Πρινιωτακης Δ. έφερε την ομάδα του στο 33-21, με τον Τσοπανακη Γ. και τον Κατσα να σκοράρουν για το 33-26, πριν κλείσουν ο Κατσικης και ο Μπουρικας το ημίχρονο στο 38-26. Στην επανάληψη Γκιοκας και Παγανης σκόραραν για το 38-31, με τον Καλογερα να απαντά. Ο Πρινιωτακης Δ. έφερε την ομάδα του στο 44-34 με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 44-37 από τον Παγανη. Στην 4η περίοδο ο Παγανης με τον Ρουσσο έφεραν το ματς στο 44-42, για να βάλει ο Τσοπανακης Γ. την ομάδα του μπροστά, 44-45, και να σκοράρει ο Γκιοκας για το 44-47. Ο Πρινιωτακης Μ. μείωσε στον πόντο, με τον Παγανη να απαντά για το 46-50 και μετά το 48-50 να σκοράρει ξανά για το 48-55, με τον Τσοπανακη Γ. να γράφει το 48-57 και τον Παγανη το 48-60, για να κλείσει το ματς στο 50-60.

Τα λάθη ήταν 20-11 στο ματς, τα κλεψίματα 6-7 και οι ασίστ 9-17. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν μοιρασμένη, 47-48 με 13-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 12/37 τρίποντα και τον ΑΟ Άνδρου 3/15. Στα δίποντα ο ΑΟ Άνδρου είχε 35% και οι Pick ‘n’ Troll 26%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Παγανης είχε 29 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Ρουσσος 14 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες, ο Τσοπανακης Γ. 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τον ΑΟ Άνδρου ο Καλογερας είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Πρινιωτακης Δ. 19 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.