0%
0%
0%
0%

Ο ΑΟ Άνδρου κέρδισε με 54-33 τους EVO για να πάει στο 4-4 στον όμιλο μετά από ένα παιχνίδι το οποίο ήλεγξε στην επανάληψη, δεχόμενος μόλις 5 πόντους στην 3η περίοδο και παίρνοντας εκεί διαφορά νίκης.

Το ματς ξεκίνησε με 2-4 και 3-6 για τους EVO από τον Γαλανη, τον Σταμουλοπουλο και τον Ριζο, για να απαντήσουν ο Πρινιωτακης Μ. με τον Καλογερα και τον Πρινιωτακη Δ. για το 9-6. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Ριζο και τον Καλογερα στο 11-8, με τον Μουστακα να σκοράρει για το 13-8 στη 2η περίοδο. Ο Γαλανης μείωσε σε 15-12, με τον Βλαμη να απαντά για το 18-12. Ο Κοντογιαννης με τον Ριζο σκόραραν για το 20-16, για να μειώσει ο Μανιος σε 20-18, πριν κλείσει ο Πρινιωτακης Δ. το ημίχρονο στο 22-18. Στην επανάληψη ο Μουστακας με τον Βλαμη και τον Καλογερα έτρεξαν ένα σερί 11-0 από το 22-19 ως το 33-19 για την ομάδα τους. Ο Ριζος διέκοψε το σερί, αλλά ο Καλογερας απάντησε για το 37-21. Ο Κοντογιαννης μείωσε σε 37-23, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 39-23 από τον Πρινιωτακη Δ., πριν έρθουν ο Καλογερας με τον Πρινιωτακη Μ. και τον Βλαμη για το 46-23 στην 4η περίοδο. Μετά το 46-25 ο Καλογερας με τον Βλαμη σκόραραν για το 50-25, με τον Γαλανη να απαντά και τον Σταμουλοπουλο να σκοράρει για το 52-29. Ο Πρινιωτακης Δ. έφερε το ματς στο 54-29, με τον Σταμουλοπουλο να κλείνει την αναμέτρηση στο 54-33.

Τα λάθη ήταν 16-17 στο ματς, τα κλεψίματα 11-7 και οι ασίστ 9-10. Στα ριμπάουντ οι EVO είχαν τον έλεγχο, 45-49 με 10-23 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/18 τρίποντα και τους EVO 0/11. Στα δίποντα οι EVO είχαν 22% και ο ΑΟ Άνδρου 49%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καλογερας είχε 15 πόντους, 4 κλεψίματα, ο πρινιωτακης Δ. 12 πόντους, 20 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μουστακας 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Πρινιωτακης Μ. 8 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Βλαμης 8 πόντους, 5 ριμπάουντ. Για τους EVO ο Γαλανης είχε 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σταμουλοπουλος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Ριζος 7 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.