0%
0%
0%
0%

Οι Μπίρι Μπίρι κέρδισαν με 37-46 την Αρβάλα έχοντας 4 παίκτες στο ματς με διψήφιο efficiency rating.

Το ματς ξεκίνησε με 0-7 για τους νικητές από τον Ευαγγελιδη, τον Πρατικακη και τον Καλακο, για να απαντήσει ο Θεοδωρακόπουλος. Ο Ευαγγελιδης έκλεισε την περίοδο στο 3-11, με τον Σαββιδη και τον Αγγελη να απαντούν. Ο Θεοδωρακόπουλος έγραψε το 11-15, με τον Ευαγγελιδη να απαντά, αλλά τον Καραμπαλη με τον Σαββιδη να σκοράρουν για το 15-18, πριν κλείσει το ημίχρονο από τον Ευαγγελιδη και τον Κουτσο στο 17-20. Στην επανάληψη ο Γιαννουτσος σκόραρε για το 17-22, με τον Αγγελη να απαντά. Ο Σαγιας με τον Ευαγγελιδη έφεραν το ματς στο 20-27, για να έρθουν ο Γιαννουτσος με τον Πρατικακη για το 22-34. Ο Θεοδωρακόπουλος απάντησε, αλλά ο Σαγιας έκλεισε το δεκάλεπτο στο 24-36. Στην 4η περίοδο ο Θεοδωρακόπουλος με τον Αγγελη έφεραν την ομάδα τους στο 38-27, με τον Καλακο και τον Πρατικακη να σκοράρουν για το 30-42. Ο Αγγελης μείωσε σε 37-42, αλλά ο Ευαγγελιδης με τον Σαγια έκλεισαν το ματς στο 37-46.

Τα λάθη ήταν 16-19, τα κλεψίματα 12-9 και οι ασίστ 5-8. Στα ριμπάουντ οι Μπίρι Μπίρι είχαν τον έλεγχο, 37-57 με 10-22 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/22 τρίποντα και την Αρβάλα 5/21. Στα δίποντα οι Μπίρι Μπίρι είχαν 39% και η Αρβάλα 25%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Ευαγγελιδης είχε 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Πρατικακης 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Σαγιας 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Καλακος 5 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για την Αρβάλα ο Αγγελης είχε 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Θεοδωρακόπουλος 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 κλεψίματα, ο Σαββιδης 5 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.