0%
0%
0%

Οι Drafts κέρδισαν με 68-55 την Αρβάλα για να μπουν νικηφόρα στο Championship.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-4 από τον Αγγελη και τον Κομνηνο για να απαντήσουν ο Ταγαρης με τον Ζαχαρόπουλο, τον Πετρου και τον Αποστολου για το 15-4 των Drafts με 13-0 σερί. Το σερί διέκοψε ο Σαββιδης, με τον Αγγελη να σκοράρει για το 15-8 και τον ίδιο με τον Θεοδωρακόπουλο να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 16-12. Στη 2η περίοδο ο Καουνης με τον Αποστολου έφεραν την ομάδα τους στο 21-12, με τον Σαββιδη να απαντά. Ο Ταγαρης με τον Ζαχαρόπουλο σκόραραν για το 26-14, με τον Αγγελη να μειώνει στους 10. Ο Τουσης με τον Αποστολου ήταν που έφεραν τους Drafts στο 34-16, με τον Θεοδωρακόπουλο να μειώνει, πριν κλείσουν ο Σιωκης με τον Παπακωστα το ημίχρονο στο 36-21. Στην επανάληψη ο Παπακωστας με τον Αγγελη σκόραραν για το 36-26, με τον Σπινο να απαντά. Ο Αγγελης με τον Σαββιδη μείωσαν σε 40-32, για να απαντήσει ο Αποστολου, με τον Σαββιδη να σκοράρει και πάλι και τον Ταγαρη να φέρνει τους Drafts στο 46-34. Ο Παπακωστας μείωσε στους 10, με τον Αποστολου και τον Κολοβο να σκοράρουν για το 50-36 και τον Ταγαρη να κλείνει την περίοδο στο 53-37. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αποστολου έφερε το ματς στο 55-37, με τον Θεοδωρακόπουλο να απαντά για το 55-40. Ο Αποστολου έγραψε το 57-40 και το 59-42, με τον Αργυροπουλο να σκοράρει για το 61-42. Ο Αγγελης με τον Κομνηνο και τον Θεοδωρακόπουλο μείωσαν σε 61-51 με 0-9 σερί, με τον Αποστολου να απαντά και πάλι. Ο Ζαχαρόπουλος με τον Ταγαρη έφεραν τους Drafts στο 67-52, με τον Αγγελη να μειώνει και το ματς να κλείνει στο 68-55.

Τα λάθη ήταν 19-18 στο ματς, τα κλεψίματα 11-8 και οι ασίστ 17-10. Στα ριμπάουντ οι Drafts είχαν τον έλεγχο, 58-41 με 18-10 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/17 τρίποντα και την Αρβάλα 1/15. Στα δίποντα η Αρβάλα είχε 42% και οι Drafts 43%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αποστολου είχε 23 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Ταγαρης 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Ζαχαρόπουλος 8 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Πετρου 7 πόντους, 3 ριμπάουντ. Για την Αρβάλα ο Θεοδωρακόπουλος είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Αγγελης 16 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Σαββιδης 10 πόντους.