0%
0%
0%
0%

Οι High Post πέτυχαν τη 2η τους νίκης το πρωτάθλημα επικρατώντας με 41-58 της Αρβαλας, με τις ασίστ να είναι 3-17 στο ματς και τα κλεψίματα 6-11 για τους νικητές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-10 για τους High Post από τον Παρασκευα, τον Τσαγκουρνο και τον Μακρη, για να απαντήσει ο Πετροχειλος. Ο Τσαγκουρνος έφερε την ομάδα του στο 5-12 και μετά την απάντηση του Θεοδωρακόπουλος ο Ψαχουλιας ήταν που σκόραρε για το 7-17, για να κλείσει στο 7-21 το δεκάλεπτο ο Παρασκευας. Στη 2η περίοδο ο Μακρης έγραψε το 7-23 για τους High Post, με τον Αγγελη να απαντά. Ο Τσαπρουνης με τον Δουναβη σκόραραν για το 10-27, με τον Αγγελη να μειώνει σε 15-27, αλλά τον Τσαπρουνη και τον Γλυκα να φέρνουν την ομάδα τους στο 15-33. Ο 0 ήταν που μείωσε σε 18-33, αλλά το ημίχρονο έκλεισε από τον Τσαπρουνη στο 18-37 για τους High Post. Στην επανάληψη ο Θεοδωρακόπουλος μείωσε σε 21-37, με τον Φετση να φέρνει τον αγώνα στο 23-39 και τον Παπακωστα να σκοράρει για το 25-41. Ο Τσαπρουνης απάντησε, με τον Γλυκα να σκοράρει για το 27-45, πριν έρθει ο Σιουτης για να μειώσει σε 30-45. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Παρασκευα στο 32-47 και ο Τσαπρουνης έφερε την ομάδα του στο 32-49 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Φετσης μείωσε, με τον Τσαπρουνη και τον Ψαχουλια να απαντούν για το 34-53. Ο Γλυκας με τον Τσαπρουνη ήταν που σκόραραν για το 36-57, με τον Αγγελη να απαντά και το ματς να κλείνει στο 41-58.

Τα λάθη ήταν 14-15 στο ματς, τα κλεψίματα 6-11 και οι ασίστ 3-17. Στα ριμπάουντ οι High Post είχαν τον έλεγχο, 31-42 με 8-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/10 τρίποντα και την Αρβαλα 2/13. Στα δίποντα οι High Post είχαν 40% και η Αρβαλα 32%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσαπρουνης είχε 19 πόντους, 16 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παρασκευας 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ψαχουλιας 10 πόντους, 4 ασίστ, ο Γλυκας 8 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για την Αρβαλα ο Αγγελης είχε 14 πόντους, ο Θεοδωρακοπουλος 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παπακωστας 7 πόντους, 6 ριμπάουντ.