12.0%
58.3%
33.9%
28.0%

Ο Κατσαπλιαϊκός κέρδισε τον Άρειο Πάγκο με 68-49 μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι στο οποίο πήρε διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο. Ασταμάτητος ο Καραμπίνος, με άξιους συμπαραστάτες τον Παυλίδη και τον Βανδώρο, το τρίο φωτιά του Κατσαπλιαϊκού είχε 62 πόντους και οδήγησε την ομάδα του σε ένα μεγάλο ροζ φύλλο!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παυλίδη και τον Καραμπίνο να σκοράρουν για το 4-0, ο Καλλιώρας μπήκε καυτός και με τον Αθανασόπουλο έφεραν το ματς στο 4-7, για να απαντήσει ο Κωνσταντινίδης για το 6-7. Αργύρης και Καλλιώρας έγραψαν το 6-14, με τον δεύτερο να φτάνει τους 10 πόντους στο ξεκίνημα. Ο Κατσαπλιαϊκός απάντησε με 10-0 σερί ως το δεκάλεπτο, Παυλίδης, Καραμπίνος και Βανδώρος έφεραν το ματς στο 16-14.

Στη 2η περίοδο ο Αργύρης σκόραρε για το 16-18, με τον Παυλίδη να απαντά και τον Καραμπίνο να γράφει το 22-20. Ισοπαλία από τον Αθανασόπουλο, με τον Βανδώρο και τον Καραμπίνο να φέρνουν το ματς στο 26-22 και το 29-24. Ο Αργύρης με τον Γκομπ μείωσαν στον πόντο, αλλά ο Καραμπίνος είχε 10 πόντους στην περίοδο για το 34-28.

Στην επανάληψη ο Καλλιώρας μείωσε σε 34-30, με τον Καραμπίνο και τον Κώτη να απαντούν. Ο Παυλίδης έδωσε διψήφια διαφορά στην ομάδα του, 42-31, με τον Αργύρη να μειώνει, αλλά μετά το καλάθι του Αθανασόπουλου για το 44-35 να έρχεται και πάλι ο Καραμπίνος για το 49-35.

Στην 4η περίοδο ο Βανδώρος έγραψε το 52-36, με τον Γκομπ να απαντά. Ο Καραμπίνος έφερε το ματς στους 17 πόντους στο 55-38, με τον Καλλιώρα και τον Γκομπ να μειώνουν 55-42. Ο Βανδώρος είχε 5 πόντους για το 60-42, με τον Καραμπίνο, τον Κωνσταντινίδη και τον Παυλίδη να γράφουν το 66-45 μετά το καλάθι του Αθανασόπουλου. Ο Μαυρόπουλος με 4 πόντους μείωσε σε 66-49 λίγο πριν το τέλος, με το ματς να κλείνει από τον Παυλίδη, 68-49.

Για τους νικητές ο Καραμπίνος είχε 27 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Παυλίδης 19 πόντους, 7 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Βανδώρος 16 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τον Άρειο Πάγκο ο Καλλιώρας είχε 17 πόντους, 18 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Αργύρης 12 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Αθανασόπουλος 10 πόντους, 7 ριμπάουντ.