15.6%
36.4%
30.0%
20.0%

Άρειος Πάγκος vs Coffeewaukee Bugs 62-53.Ζευγάρωσε τις νίκες τους ο Άρειος Πάγκος με το ματς να κρίνετε στο 2ο δεκάλεπτο +13(36-23)και μέγιστη διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο +15(40-25).Οι Coffeewaukee πλησίασαν 55-51 στο 4ο αλλά το τρίποντο του Καλαθά σφράγισε την νίκη για τον Άρειο Πάγκο.MVP του αγώνα ο Σαμοΐλης με 23 πόντους,12 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κοψίματα.

Οι Coffewaukee bugs ξεκίνησαν δυναμικά το ματς 0-5 με καλάθι του Χαραλαμπόπουλου και τρίποντο του Πετρέλλη .Με σερί 12-0 Ο Άρειος Πάγκος πέρασε μπροστά στο σκορ 12-5 με τον Σαμοΐλη να πετυχαίνει 9 πόντους και ο Μαυρόπουλος με τρίποντο. Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο μείωσε 12-8 και ο Σαμοΐλης και ο Μαυρόπουλος το 14-8.Το δεκάλεπτο τελείωσε με buzzer τρίποντο ο Τσομπάνογλου για το 14-11.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Βενιός με 2/2 βολές έκανε το 14-13 για τους Coffewaukee bugs. Ο Καλιώρας με coast to coast πέτυχε το 18-13 για τον Άρειο Πάγκο.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βενιός το 18-15 και ο Σαμοΐλης με σουτ το 20-15.Ο Πετρέλλης με τρίποντο για το 20-18 και με σερί 10-0 το σκορ έγινε 30-18 με 4 πόντους ο Μαυρόπουλος, Καλιώρας και με καλάθι του Σαμοΐλη.Ο Καπερώνης έκανε το 30-20 και ο Μαριόλης με 2/2 βολές το 32-20.Ξανά ο Καπερώνης σκόραρε με τρίποντο και μείωσε 32-23.Ο Καλαθάς και ο Μαριόλης έγραψαν το 36-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-25 με καλάθι του Καπερώνη.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Σαμοΐλης έκανε το 40-25 Για τον Άρειο Πάγκο. Ο Μέξης πέτυχε το 40-27 για τους Coffewaukee bugs. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Σαμοΐλης το 42-27 και ο Βενιός με 4 πόντους και ο Βελαέτης με σουτ μείωσαν σε 42-33.Με τρίποντο του Καλιώρα το σκορ έγινε 45-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 45-35 με 1/2 βολές του Σαραντόπουλου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσομπάνογλου με 4 πόντους του μείωσε 45-39 για τους Coffewaukee bugs. Ο Αθανασόπουλος με 1/2 βολές, από το ζωγραφιστό ο Σαμοΐλης και με λει-απ ο Μαυρόπουλος ο Άρειος Πάγκος ξέφυγε 50-39.Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο μείωσε σε 50-42 ,για να σκοράρει ο Αθανασόπουλος ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το 52-42.Ο Βενιός με τρίποντο το 52-45 και ο Αθανασόπουλος από το ζωγραφιστό το 54-45. Με 1/2 βολές ο Βενιός το 54-46 και 1/2 βολές του Αντωνιάδη για το 55-46.Ο Πετρέλλης με τρίποντο και ο Καπερώνης με λει-απ το σκορ έγινε 55-51.Τρίποντο μαχαίρια από τον Καλαθά(0:55) για το 58-51.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βενιός (0:40)Το 58-53 και το τελικό σκορ έγραψε ο Μαυρόπουλος με 4/4 βολές 62-53.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαριόλης με 6 πόντους ,6 ριμπάουντ και 8 ασίστ

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βενιός με 15 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καπερώνης με 9 πόντους ,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.