15.0%
66.7%
32.6%
15.4%

Επιστροφή στις νίκες με μεγάλη εμφάνιση ο Άρειος Πάγκος 74-44 τους L.A.P.D. που άντεξαν μέχρι το ημίχρονο.Αθανασόπουλος και Μαυρόπουλος πέτυχαν 20 και 29 πόντους και βγήκαν MVP στον αγώνα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Ζαπαντιώτη και του Αρζουμανίδη και το 0-4.Ισοπαλία 4-4 με καλάθια του Αθανασόπουλου και Μαυρόπουλου για τον Άρειο Πάγκο.Με τρίποντο ο Προύτζας έκανε το 4-7 για τους L.A.P.D. Ο Μαριόλης  με μπάσιμο έκανε το 6-7 .Με λει-απ ο Στρατογιάννης και με 5 πόντους του Ζαπαντιώτη για το 6-14.Το δεκάλεπτο τελείωσε 8-14 ύστερα από κλέψιμο και το καλάθι ο  Αντωνιάδη.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Προύτζας με τρίποντο έκανε το 8-17. Ο Μαυρόπουλος με 2 τρίποντα και με σουτ έκανε το 16-17.Με 2/2 βολές του Ζαπαντιώτη για το 16-19.Ο Λιόλιος με σουτ,ο Αθανασόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι και ο Αντωνιάδης με λει-απ έκαναν το 22-19.Μ ε λει-απ ο Προύτζας μείωσε 22-21.Ο Μαριόλης έκλεψε την μπάλα και πέτυχε το 24-21.Με τον Ζαπαντιώτη κάτω από την ρακέτα να γράφει το 24-23.Με coast to coast  ο Αθανασόπουλος και με λει-απ ο Σαμοίλης για το 28-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-25 με καλάθι του Ζαπαντιώτη .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Στρατογιάννης και ο Ζαπαντιώτη έγραψαν το 28-29.Ο Μαυρόπουλος και ο Αθανασόπουλος με 2/2 βολές έγραψαν το 32-29.Ο Ζαπαντιώτη  με λει-απ το 32-31.Καλάθι του Αθανασόπουλος για το 34-31 για τον Άρειο Πάγκο.Ισοφάρισε 34-34 ο Προύτζας με γκολ φάουλ για τους L.A.P.D.Ο Μαυρόπουλος με λει-απ έκανε το 36-34.Με 1/2 βολές ο Ζαπαντιώτης έκανε το 36-35.Ο Αργύρης με σουτ,ο Μαυρόπουλος με λει-απ  και ο Αθανασόπουλος με 4 πόντους έγραψαν το 44-35.Ο Προύτζας με 2/2 βολές το 44-37.Με 4 πόντους του Αθανασόπουλου έκανε το 48-37. το 48-38 πέτυχε με 1/2 βολές ο  Μίγκος.Η περίοδος τελείωσε 52-38 με καλάθια του Αθανασόπουλου και  του Μαυρόπουλου .

Τελευταία περίοδος και ο Αρζουμανίδης με 1/2 βολές έκανε το 52-39.Σερί 11-0 και το σκορ έγινε 63-39 με τον Μαριόλη να πετυχαίνει 5 πόντους,τον Μαυρόπουλο 4 πόντους και ο Σαμοίλης 2 πόντους.Ο Ζαπαντιώτης με καλάθι έγραψε το 63-41 για τους L.A.P.D.Ο Μαριόλης και ο Μαυρόπουλος σκόραραν το 67-41.Με Hook ο Ζαπαντιώτης έκανε το 67-43.Ο Λιόλιος με λει-απ και ο Μαυρόπουλος με γκολ φάουλ και με λει-απ έγραψαν το 74-43. Το ματς τελείωσε 74-44 με 1/2 βολές ο Προύτζας.

Για τους νικητές ο Αθανασόπουλος είχε 20 πόντους,15 ριμπάουντ(10-5) και 2 κλεψίματα,ο Μαυρόπουλος με 29 πόντους,13 ριμπάουντ(10-3),1 ασίστ και 1 κλεψίματα . ο Μαριόλης με 11 πόντους ,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 6 κλεψίματα .

Για τους ηττημένους ο Ζαπαντιώτης είχε 22 πόντους,22 ριμπάουντ(19-3),1 ασίστ και 2 κλεψίματα,ο Προύτζας με 14 πόντους , 9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.