23.7%
46.7%
45.7%
12.5%

Ασβοί – Nothing but net 74-55.Με τρομερή εμφάνιση στο 3ο δεκάλεπτο (34-11 το επί μέρους σκορ)οι Ασβοί γύρισαν το ματς από το (21-30)και ξεκίνησαν με το δεξί έχοντας σε καταπληκτική βραδιά τον MVP Κουτσουρή,με double-double , 15 πόντους, 5 ριμπάουντ, 11 ασίστ,4 κλεψίματα και 2 κοψίματα. Αντίθετα οι Nothing but net δεν <<εμφανίστηκαν >> στο 3ο δεκάλεπτο με συνέπεια να γνωρίσουν την ήττα.

Το ματς ξεκίνησε με το κλέψιμο και το coast to coast που πέτυχε ο Κουτσουρής 2-0 οι Ασβοί. Με σερί 0-6 οι Nothing but net πέρασαν μπροστά 2-6 ,με σουτ από την γωνιά ο Δημητρίου, ο Σαπλατέρας από το low post και ο Καραμανής από το ζωγραφιστό. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καραγιώργος το 4-6,με τον Βαγιάνο με λει-απ να πετυχαίνει το 4-8.Ο Κουτσουρής με τρίποντο το 7-8 και το δεκάλεπτο τελείωσε 7-15 με 2/2 βολές ο Δημητρίου, με σουτ από την γωνιά ο Ράπτης και με τρίποντο ο Κοτσίφης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ασβοί σκόραραν με λει-απ που πέτυχε ο Λαμπράκης για το 9-15.Απάντησε ο Καραμανής το 9-17 για τους Nothing but net. Ο έμπειρος Μακρυδάκης με τρίποντο το 12-17 και ο Δημητρίου με σουτ από την γωνιά το 12-19.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαφειράκης το 14-19.Ο Καραμανής με 4 πόντους έγραψε το 14-23.Ο Γάκης με 2/2 βολές το 16-25.Ο Ράπτης με 4 πόντους και ο Δημητρίου διαμόρφωσαν το 16-29. Ο Γάκης κάτω από το καλάθι το 18-29 και ο Δημητρίου με 1/2 βολές το 18-30.Ο Κουτσουρής με τρίποντο έκλεισε το δεκάλεπτο με 21-30.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζαφειράκης με τρίποντο και ο Κουτσουρής με λει-απ μείωσαν σε 26-30 για τους Ασβούς .Ο Δημητρίου με coast to coast πέτυχε το 26-32 για τους Nothing but net.Ο Ζαφειράκης με λει-απ το 28-32,για να σκοράρει ο Ράπτης το 28-34.Ο Γάκης με 2/2 βολές και ο Ζαφειράκης με ντραιβ μείωσαν σε 32-34.Ο Καραμανής σκόραρε το 32-36 και ο Γάκης από το ζωγραφιστό και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λαμπράκης για την ισοφάριση 36-36.Ο Δημητρίου με 2/2 βολές το 36-38.Με σερί 12-0 Το σκορ έγινε 48-38 με τρίποντο και σουτ ο Λαμπράκης, με τρίποντο ο Ζαφειράκης και με λει-απ ο Καραγιώργος. Ο Σαπλατέρας με σουτ από την γωνιά ο γωνιά μείωσε 48-40 και ο Ζαφειράκης διατήρησε την διαφορά στους +10(50-40).Ο Ράπτης με 1/2 βολές για το 50-41 και το δεκάλεπτο τελείωσε 55-41 με 2/2 βολές ο Κουτσουρής και με τρίποντο ο Ζαφειράκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καραμανής πέτυχε το 55-43 για τους Nothing but net. Ο Κουτσουρής με σουτ έκανε το 57-43 για τους Ασβούς. Ξανά ο Καραμανής μείωσε σε 57-45,για να σκοράρει με σουτ ο Καραγιώργος το 59-45.Ο Ράπτης με διαδοχικές ασίστ του Καραμανή έκανε το 59-49.Ο Καραγιώργος, ο Λαμπράκης και ο Γάκης έγραψαν το 65-49.Ο Ράπτης με τρίποντο μείωσε σε 65-52.Ο Λαμπράκης με 6 πόντους(1 τρίποντο και με γκολ φάουλ)σφράγισε την νίκη 71-52.Ο Δημητρίου με 1/2 βολές το 71-53.Τρίποντο ο Κουτσουρής για το 74-53 και το τελικό 74-55 πέτυχε ο Δημητρίου με ντραιβ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Λαμπράκης με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ζαφειράκης με 17 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ράπτης με 16 πόντους, 18 ριμπάουντ (13-5),1 κλέψιμο και 2 κοψίματα και ο Δημητρίου με 16 πόντους,4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.