16.7%
54.5%
43.8%
22.2%

Με ένα ιδανικό ξεκίνημα στο ματς τους απέναντι στους Ασβους, οι Degrees κατάφεραν να πάρουν την τρίτη σερί νίκη τους πρωτάθλημα και να ανέβουν στο 3-2. Το πρώτο δεκάλεπτο αποτέλεσε οδηγό για τους «Βαθμούς», στο τέλος του οποίου βρίσκονταν μπροστά με 3-16. Οι Ασβοί ωστόσο δεν το έβαλαν κάτω και με ένα πολύ καλο δεκάλεπτο μείωσαν αρκετά. Παρόλα αυτά οι Degrees δεν άφησαν ποτέ τους αντιπάλους τους να μπουν μπροστά και με καλή διαχείριση των δυνάμεων τους πήραν τη νίκη με το τελικό 51-60.

Το παιχνίδι ξεκινάει με Τσαπόγα για το 0-2, Νακόπουλος για το 2-2, Πλιάκος,Χριστοδούλου, Τσαπόγας για το 0-10 σερί και 2-12, Κουτσουρής με βολή για το 3-12, ενώ οι Αλοίζος και Γκρούτσης γράφουν το 3-16 του πρώτου δεκαλέπτου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Νακόπουλος για το 5-16, Μοσχολιός και 5-18, Νακόπουλος ξανά για το 7-18, Πλιάκος και 7-20, Ψαλιδόπουλος για το 9-20, Πλιάκος και Μοσχολιός για το 9-24, Ψαλιδόπουλος και Μακρυδάκης για το 13-24, Ευγενίου και 13-26, Νακόπουλος, Κουτσουρής και Αναγνωστόπουλος για το 18-26, Αλοίζος και 18-28, Κουτσουρής και 21-28, Χριστοδούλου για το 21-31, ενώ ο Νακόπουλος διαμορφώνει με δυο βολές το 23-31 του ημιχρόνου.

Τρίτο δεκάλεπτο και Πλιάκος για το 23-33, Μακρυδάκης, Νακόπουλος για το 28-33, Πλιάκος και Χριστοδούλου για το 28-38, Ψαλιδόπουλος, Νακόπουλος για το 35-38, Τσαπόγας και Μοσχολιός κάνουν το 35-43, Μακρυδάκης με δυο βολές για το 37-43, ενώ ο Μοσχολιός γράφει το 37-45.

Τελευταία περίοδος και Νακόπουλος με γκολ φάουλ για το 40-45, Ευγενίου για το 40-47, Νακόπουλος για το 42-47, Μοσχολιός και 42-49, Ψαλιδόπουλος μειώνει στο 44-49, Τσαπόγας, Χριστοδούλου και Μοσχολιός για το 44-56, Νακόπουλος ξανά για το 49-56, Πλιάκος και 49-58, Νακόπουλος μειώνει σε 51-58, ενώ το τελικό 51-60 διαμορφώνει ο Τσαπόγας.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Πλιάκος, ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 14 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Τσαπόγας και Χριστοδούλου, ενώ από τους Ασβούς ξεχώρισαν οι Νακόπουλος και Ψαλιδόπουλος.