20.8%
50.0%
25.0%
19.2%

Σε μία αδιάφορα βαθμολογικά αναμέτρηση, οι Ασβοί κατάφεραν να παραμείνουν αήττητοι μετά από 4 αγώνες στο Summer και πλέον στον επόμενο αγώνα με τον Αστέρα Ευελπίδων με νίκη σφραγίζουν την πρωτιά στον Α’ όμιλο της Division 1. Οι Glory Road είχαν πολλές ελλείψεις στο ματς, πάλεψαν όμως στο ξεκίνημα όπου κράτησαν χαμηλά τη διαφορά. Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά, οι Ασβοί πάτησαν γκάζι, ανέβασαν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό, με την οποία πορεύθηκαν μέχρι και το τέλος του ματς για το τελικό 66-40.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Γάκη και Καραγιώργο να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα για το 4-0 και τον Καλλιτσάντση να απαντά με δίποντο μέσης απόστασης για να μειώσει σε 4-2. Ο Καραγιώργος στον αιφνιδιασμό θα κάνει το 6-2, ενώ οι Glory Road θα πάρουν το προβάδισμα με ένα δίποντο του Καλλιτσάντση και ένα τρίποντο του Σιφναίου για το 6-7. Στη συνέχεια, ο Ψαλιδόπουλος με 2 δίποντο και ο Γάκης με ακόμα ένα, θα κάνουν το 12-7, με τον Καλλιτσάντση να δίνει λύσεις στους Glory Road από μέση απόσταση για το 12-9. Εκεί, ο Αγγελογιαννόπουλος με ένα δίποντο θα ανεβάσει τη διαφορά στους 5 (14-9), ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσει με νέο δίποντο ο Καλλιτσάντσης για το 14-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Glory Road θα μειώσουν στον πόντο με εύστοχο fade away του Γουρνέλου, όμως οι Ασβοί θα τρέξουν ένα σερί 12-3 και θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 10 πόντους για το 26-16. Οι Glory Road, χωρίς να χάσουν χρόνο, θα μειώσουν με τρίποντο του Καλλιτσάντση για το 26-19, ενώ ο Γουλιέλμος με σουτ από τη γωνία θα επαναφέρει τη διαφορά στους 9 για το 28-19. Εκεί, ο Ματθαίου με σουτ 2 πόντων θα κάνει το 28-21, ο Αγγελογιαννόπουλος και ο Κουτσουρής με 2 τρίποντα θα διαμορφώσουν το 34-21, ενώ ο Χαμντάν θα κάνει το 34-23. Το πρώτο ημίχρονο θα σφραγίσουν οι Καραγιώργος και Ψαλιδόπουλος με 3/4 βολές για το 37-23.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Καραγιώργος θα ανεβάσει τη διαφορά στους 16 πόντους (39-23), όμως οι Glory Road θα βρουν λύση στην επίθεση και με ένα σερί 1-7 θα μειώσουν πολύ γρήγορα σε 40-30. Οι Ασβοί αντέδρασαν και με τρίποντο του Αγγελογιαννόπουλου και δίποντο του Κουτσουρή έκαναν το 45-30, με τον Σιφναίο να μειώνει στη συνέχεια με νέο τρίποντο για το 45-33. Το τρίτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν ο Γάκης με τον Αγγελογιαννόπουλο, πετυχαίνοντας 2 δίποντα για το 49-33.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Ασβοί με τρίποντο του Αγγελογιαννόπουλου θα ανεβάσουν τη διαφορά ακόμα περισσότερο για το 52-33, ενώ ο Σιφναίος με τρίποντο και ο Σαχτούρης με δίποντο θα μειώσουν σε 52-38. Με 2 δίποντα των Καραγιώργο και Ψαλιδόπουλο, οι Ασβοί θα κάνουν το 56-38, ενώ ο Γουρνέλος με δίποντο θα γράψει το 56-40. Το ματς θα κλείσει με ένα σερί 10-0 των Ασβών από τους Καραγιώργο, Γάκη και Γουλιέλμο με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 66-40.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Καραγιώργος ο οποίος στο ματς με τους Glory Road σταμάτησε στους 24 πόντους, ενώ παράλληλα είχε 22 ριμπάουντ (τα 9 επιθετικά), 4 ασίστ και 2 κλεψίματα για να φτάσει τους 37 βαθμούς στο ranking. Σε καλή μέρα βρέθηκαν και οι Αγγελογιαννόπουλος και Γάκης, ενώ από τους Glory Road ξεχώρισε η προσπάθεια του Καλλιτσάντση με 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα, ενώ βοήθησαν και ο Γουρνέλος με τον Σαχτούρη.