36.8%
64.3%
59.0%
33.3%

Ασβοί vs PanCar 73-79.Οι Ασβοί ξεκίνησαν εντυπωσιακά το πρώτο δεκάλεπτο 23-17(16 πόντους ο Ζαφειράκης 4 τρίποντα). Οι PanCar παρότι βρέθηκαν πίσω στο 2ο δεκάλεπτο 28-19,με σερί 3-19 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 31-38 και έκλεισαν το δεκάλεπτο με 38-41. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν πόντο πόντο και στο ξεκίνημα του 4ου οι νικητές πήραν το προβάδισμα και το διατήρησαν μέχρι το φινάλε του αγώνα. Mvp του αγώνα ο Κονταξής με 20 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κονταξής 0-2 για τους Pan Car. Με τρίποντο ο Μακρυδάκης και ο Ζαφειράκης, οι Ασβοί πήραν το προβάδισμα με 6-2.Ο Κονταξής με γκολ φάουλ μείωσε 6-5 και ο Ζαφειράκης αξιοποίησε την ασίστ του Μακρυδάκη και έγραψε το 8-5.Ο Χιουτακάκος σκόραρε το 8-7 και ο Ζαφειράκης με τρίποντο το 11-7.Ο Φούκος με λει-απ έκανε το 11-9 και ο Ζαφειράκης με νέο τρίποντο και ο Μακρυδάκης με λει-απ το σκορ έγινε 16-9.Ο Χιουτακάκος απο το ζωγραφιστό έκανε το 16-11 και ο Κουτσουρής με λει-απ το 18-11.Ο Σπύρου με τρίποντο και ο Κονταξής από το ζωγραφιστό έγραψαν το 18-16.Ο Ζαφειράκης με τρίποντο το 21-16 και ο Κονταξής με 1/2 βολές το 21-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 23-17 με τον Ζαφειράκη.

Δεύτερο δεκάλεπτο και από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Κονταξής το 23-19 για τους PanCar. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κατσιγιάννης και ο Μακρυδάκης με τρίποντο έγραψαν το 28-19.Με σερί 0-11 το σκορ έγινε 28-30 ,αρχικά ο Κονταξής με Hook,τρίποντο ο Κολλάρος και με 2 κολλητά τρίποντα ο Πρίφτης. Απάντησε με τρίποντο ο Μακρυδάκης το 31-30 και με νέο σερί 0-8 το σκορ έγινε 31-38 με ντραιβ ο Πρίφτης, από το ζωγραφιστό ο Κονταξής, ο Σπανός και ο Χιουτακάκος με σουτ.Ο Μακρυδάκης με τρίποντο μείωσε σε 34-38 και ο Κολλάρος με 1/2 βολές το 34-39.Ο Κουτσουρής με ντραιβ και ο Γάκης από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 38-39.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με ντραιβ ο Φούκος 38- 41.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Ασβοί πέρασαν μπροστά στο σκορ με 45-41 ,αρχικά με τρίποντο Ζαφειράκης, λει-απ ο Κουτσουρής και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κατσιγιάννης. Οι PanCar ισοφάρισαν 45-45 με σουτ ο Χιουτακάκος και με λει-απ ο Φούκος. Ο Ζαφειράκης με τρίποντο έκανε το 48-45.Ο Φούκος με 2/2 βολές, ο Κονταξής από το ζωγραφιστό και ξανά ο Φούκος με ντραιβ σκόραραν το 48-51.Ο Μακρυδάκης με τρίποντο και ο Κουτσουρής με ντραιβ πέτυχαν το 53-51.Ισοφάρισε ο Φούκος 53-53 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τον Μακρυδάκη να σκοράρει με τρίποντο το 56-53.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι PanCar με σερί 0-7 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 56-60 ,με τρίποντο ο Χιουτακάκος και ο Σπύρου και 1-1 βολή (τεχνικής ποινής) ο Πρίφτης .Ο Κουτσουρής με 2/2 βολές το 58-60 για τους Ασβούς. Ο Πρίφτης σκόραρε το 58-62 και ο Ζαφειράκης με ντραιβ το 60-62.Ο Φούκος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ και ο Χιουτακάκος με τρίποντο έγραψαν το 60-67.Απάντησαν ο Κουτσουρής με τρίποντο και ο Κατσιγιάννης με σουτ από την γωνιά για το 65-67.Ο Κολλάρος με τρίποντο πέτυχε το 65-70 και ο Κουτσουρής με 1/2 βολές το 66-70.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κονταξής το 66-72.Με 2/2 βολές ο Γάκης μείωσε σε 68-72.Ο Χιουτακάκος με γκολ φάουλ (1:48)πέτυχε το 68-75.Ο Ζαφειράκης με λει-απ το 70-75 (0:38). Ο Σπύρου με 2/2 βολές το 70-77 και ο Καραγιώργος με τρίποντο (0:10) μείωσε σε 73-77.Το ματς ολοκληρώθηκε με τον Κονταξή να σκοράρει το τελικό 73-79.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Φούκος με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Χιουτακάκος με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ζαφειράκης με 26 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ,ο Μακρυδάκης με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κουτσουρής με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 2 κλεψίματα.