14.3%
45.5%
55.0%
27.6%

Οι Ασβοί, έχοντας πολλές απουσίες, δεν μπόρεσαν ποτέ να βρουν ρυθμό κόντρα στους ReTirees, με αποτέλεσμα η ομάδα του coach Κουσούλη να πάρει τη νίκη πολύ πιο εύκολα από ότι περίμενε, με σκορ 41-73. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Κατιάκος με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι ReTirees πήραν κεφάλι στο σκορ, παίρνοντας καλή διαφορά, την οποία όμως μείωσε ο Κουτσουρής προς το τέλος. Ο Λαμπράκης έβαλε τρίποντο για το 3-0, οι ReTirees απάντησαν με 0-9 από τους Γιαμαίο, Πλεξουσάκη και Κατιάκο για το 3-9, 4-9 από τον Καραγιώργο, 2 βολές του Πλεξουσάκη και ένα καλάθι του Κοτσαμπα για το 4-13, 9-13 από τους Κουτσουρή, Καραγιώργο και Λαμπράκη και 9-21 με ένα 0-8 των Πλεξουσάκη, Τσαντζαλή και Στόλη. Το τελικό 14-21 της περιόδου το έγραψε ο Κουτσουρής με 5 δικούς του πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ReTirees έπαιξαν άμυνα για σεμινάριο, δέχτηκαν μόλις 4 πόντους και ξεφυγαν με 21 για το ημίχρονο. Κατιάκος και Γιαμαίος έγραψαν το 14-28, 15-28 από τον Κουτσουρή, 15-30 ο Στόλης, 16-30 ο Καραγιώργος, 16-32 ο Στόλης ξανά και 18-32 από τον Κουτσουρή. Σε εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος της περιόδου οι ReTirees έτρεξαν ένα 0-7 με τον Κατιάκο και ανέβασαν το σκορ στο 18-39.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το ματς είχε χαλαρωσει αρκετά, με αποτέλεσμα να βρίσκουν σκορ και οι δύο με σχετική άνεση. Μακρυδάκης και Λαμπράκης μείωσαν σε 22-39, 22-42 από τον Γιαμαίο, 24-42 από τον Μακρυδάκη, 24-47 από Κατιάκο και Γιαμαίο 29-47 από τους Λαμπράκη και Κουτσουρή, 29-49 από τον Κατιάκο, 31-49 από τον Κουτσουρή, τρίποντο ο Στόλης και καλάθι ο Πλεξουσάκης για το 31-54, 33-54 ο Κουτσουρής και 33-59 από τους Κατιάκο και Τσαντζαλή.

Στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου ο Κουτσουρής μείωσε σε 35-58, 35-63 από τους Πλεξουσάκη και Κοτσαμπά, 37-63 ο Μακρυδάκης, 37-65 ξανά από καλάθι του Κοτσαμπά, 41-65 από τους Γουλιέλμο και Μακρυδάκη και 0-8 σερί από τους Πλεξουσάκη και Τσαντζαλή για το τελικό 41-73 του αγώνα.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Κατιάκο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πλεξουσάκης, Γιαμαίος και Στόλης. Για τους Ασβούς ξεχώρισαν οι Κουτσουρής και Λαμπράκης.