27.3%
50.0%
24.5%
47.8%

Ο Αστέρας Ευελπίδων πήρε την νίκη απέναντι στους Gademians με 62-58. Είχε το προβάδισμα σε ολόκληρο το ματς,με την διαφορά να φτάνει στους +15(61-46)2:32 πριν το φινάλε του αγώνα. Με σερί 0-12 πλησίασαν οι Gademians 61-58(0:20)και ο Γκάμαρης είχε άστοχο τρίποντο για να στείλει το ματς στην παράταση. MVP του αγώνα ο Χαρτοκόλλης με 25 πόντους (7/14)τρίποντα, 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.
Το πρώτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες χωρίς ρυθμό και αρκετά άστοχες με τον Καραχρήστο να πετυχαίνει το πρώτο καλάθι του αγώνα 2-0 για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Κοζαδίνος και ο Γαβάθογλου με τρίποντα πέτυχαν το 2-6 για τους Gademians. Απάντησε ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο και με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 7-6 για να ισοφαρίσει ο Μπακαυγάς 7-7 με 1/2 βολές. Το δεκάλεπτο τελείωσε 8-7 με τον Καραχρήστο να πετυχαίνει 1/2 βολές.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν εντυπωσιακά ,ο Λαμπρόπουλος σκόραρε το 10-7 για τον Αστέρα Ευελπίδων και ι Αδαμόπουλος από το ζωγραφιστό το 10-9 για τους Gademians. Ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο το 13-9 και ο Μπακαυγάς απάντησε με τρίποντο το 13-12.Ο Mindaugas με σουτ το 15-12 και ο Κοζαδίνος με σουτ το 15-14. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λαμπρόπουλος το 17-14 και ο Μπακαυγάς με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 17-16. Ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο το 20-16 για να απαντήσει και ο Κοζαδίνος με τρίποντο το 20-19.Με σερί 9-0 ξέφυγε στο σκορ 29-19 ο Αστέρας, αρχικά ο Περιπάνος με τρίποντο, με ντραιβ ο Κουρής, στον αιφνιδιασμό σκόραρε ο Περιπάνος και μετά από κλέψιμο σκόραρε ο Λαμπρόπουλος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-21 ο Τακμάκης με σουτ.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Καραχρήστος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 31-21για τον Αστέρα Ευελπίδων. Ο Μπακαυγάς σκόραρε το 31-23 για τους Gademians. Ο Χαρτοκόλλης ζεστός με τρίποντο το 34-24 και ο Γκάμαρης με σουτ το 34-26. Με 1/2 βολές ο Μαγκώνης Βασίλης και ο Καραχρήστος πουσκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 37-25.Ο Μπακαυγάς και ο Αδαμόπουλος σκόραραν και μείωσαν σε 37-29. Τρίποντο ο Τσαουρδάς το 40-29 για να απαντήσει με τρίποντο ο Γαβάθογλου το 40-32. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λαμπρόπουλος το 42-32 και το δεκάλεπτο τελείωσε με 42-39 με 7 σερί πόντους του ο Αδαμόπουλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Αστέρας Ευελπίδων με σερί 11-0 ξέφυγε στο σκορ με 53-39, αρχικά ο Χαρτοκόλλης με τρίποντο, ο Mindaugas σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, και με 2 κολλητά τρίποντα ο Χαρτοκόλλης. Οι Gademians απάντησαν με σερί 0-7 και πλησίασαν 53-46,ο Μπακαυγάς και ο Τακμάκης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και με τρίποντο ο Μπακαυγάς. Ξανά σερί για τον Αστέρα 8-0 και το σκορ έγινε 61-46(2:33) ο Χαρτοκόλλης με λει-απ και με 6 σερί πόντους του ο Μαγκώνης Βασίλης. Ο Γαβάθογλου με 3 κολλητά τρίποντα και ο Κοζαδίνος με τρίποντο (0:20)το σκορ έγινε 61-58. Ο Κουρής είχε 0/2 βολές (0:18) .Ο Γκάμαρης δεν κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση είχε άστοχο τρίποντο και ο Κουρής με 1/2 βολές έγραψε το τελικό 62-58.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραχρήστος με 7 πόντους, 13 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Λαμπρόπουλος με 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Mindaugas με 4 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γαβάθογλου με 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο,ο Μπακαυγάς με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κοζαδίνος με 11 πόντους,6 ριμπάουντ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

4Περιπάνος Δημήτρης500011100.01616.750520034
5Τσαουρδάς Ανδρέας3000020.01425.01010003-4
6Μαγκώνης Βασίλειος73475.02633.300002201023
7Mindaugas Vaiciunas40002450.0000426220210