23.3%
27.3%
33.3%
15.4%

Οι Nothing But Net έχοντας τον έλεγχο του ρυθμού και ένα μικρό προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού, το οποίο το διατήρησαν ως το τέλος, έκαναν την πρώτη τους νίκη στην φετινή Golden κόντρα στον Αστέρα Ευελπίδων με σκορ 62-50. MVP του αγώνα ήταν ο Μίνωας Καραγεωργάκης με 16 πόντους, 22 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έκαναν δυναμικό ξεκίνημα με τους Net να παίρνουν από την αρχή το προβάδισμα και να το έχουν έστω και με βραχεία κεφαλή σε όλη τη διάρκεια. Μιχαλολιάκος και Ζαχαρόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 0-3, 2-3 ο Σπανός, 2-6 ο Τσουρεκάς, 4-6 ξανά ο Σπανός, 4-10 οι Δημητρίου και Ζαχαρόπουλος, 7-10 με άλλους τρεις πόντους του Σπανού, 7-11 ο Δημητρίου, 10-11 ο Τσαουρδάς, 10-13 ο Καραγεωργάκης, 13-13 ξανά με τρίποντο του Τσαουρδά, 13-18 οι Δημητρίου και Ράπτης και 16-18 από τον Σπανό για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έπεσαν αρκετά σε ποσοστά ευστοχίας στην επίθεση και αυτό φάνηκε και στο ποσό μικρό ήταν το σκορ του δεκαλέπτου, με τους Net παρόλα αυτά να συνεχίζουν να είναι μπροστά. Ανδριόπουλος και Χαρμπαλής έγραψαν το 20-18, οι Δημητρίου, Ζαχαρόπουλος και Καραγεωργάκης απάντησαν με 0-6 σερί για το 20-24, 23-24 ο Κουρής, 23-26 ο Δημητρίου, 25-26 ο Χαρμπαλής και 25-28 από τον Ζαχαρόπουλο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ανέβηκαν ξανά επιθετικά, με τους Net να συνεχίζουν για ακόμη ένα δεκάλεπτο να είναι μπροστά στο σκορ. Ο Ζαχαρόπουλος έγραψε το 25-30, 27-30 ο Σπανός, 27-36 οι Ζαχαρόπουλος και Ράπτης, 30-36 ο Χαρτοκόλλης, 30-38 ο Δημητρίου, 33-38 ξανά με τρίποντο από τον Χαρτοκόλλη, 33-40 ο Δημητρίου με δύο βολές, 36-40 και πάλι από τον Χαρτοκόλλη, 36-43 οι Καραγεωργάκης και Ζαχαρόπουλος, 37-43 ο Χαρτοκόλλης με μια βολή, 37-45 ο Καραγεωργάκης και 39-45 από τον Σπανό για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο ο Αστέρας Ευελπίδων προσπάθησε να ασκήσει πίεση σε όλο το γήπεδο, κάτι που διάβασε πολύ καλά η ομάδα των Nothing But Net και επομένως κατάφερε να βρει εύκολους πόντους, να ανοίξει για πρώτη φορά την διαφορά της σε διψήφιο νούμερο και ουσιαστικά να καθαρίζει έτσι το ροζ φύλλο. Δύο καλάθια του Ζαχαρόπουλου για το 39-49, 42-49 ο Σπανός, 42-51 ο Ζαχαρόπουλος, 44-51 ο Σπανός ξανά, 44-53 ο Καραγεωργάκης, 46-53 ο Ανδριόπουλος, 46-55 ο Δημητρίου, 48-55 ο Ανδριόπουλος ξανά, 48-62 με ένα 0-7 σερί οι Καραγεωργάκης, Μιχαλολιάκος και Δημητρίου και 50-62 με δύο βολές του Σπανού για την διαμόρφωση του τελικού σκορ του αγώνα.

Για τους Nothing But Net, πέρα από τον Καραγεωργάκη, πολύ καλή απόδοση έπιασαν επίσης οι Ζαχαρόπουλος και Άλεξ Δημητρίου. Για τον Αστέρα Ευελπίδων ξεχώρισαν οι Σπανός, Ανδριόπουλος και Χαρτοκόλλης.

2Σπανός Απόστολος214757.171546.71616.7347520019
5Τσαουρδάς Ανδρέας80001250.02366.730311047
6Μαγκώνης Βασίλειος0000030.000011210000
8Καραχρήστος Θώμας0000010.000033600005
10Χαρτοκόλλης Στυλιανός101250.0050.031421.42024102-2
17Mindaugas Vaiciunas0000040.00003030104-4