11.8%
73.3%
32.7%
20.0%

Οι Κένταυροι επέστρεψαν στις νίκες, καθώς κέρδισαν τους Ατάλαντους με 55-63, σε ένα παιχνίδι όπου οι παίχτες του Παναγιώτη Δρόση πήραν μια μικρή διαφορά στο τέλος της τρίτης περιόδου, την οποία διαχειρίστηκαν πολύ σωστά στην τέταρτη. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Μιχαλόπουλος με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αδαμάκης άνοιξε το σκορ για τους Κένταυρους, ο Μαυρογιαννάκης ισοφάρισε σε 2-2, 2-3 με μια βολή οβτου Καριώτη, 7-3 με 5-0 από τους Σπύρου και Τσακμάκη και απάντηση με 0-8 από τους Κένταυρους με τους Καριώτη, Αδαμάκη, Μανώληκα και Κορδαλή για το τελικό 7-11 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μουσούρης έβαλε μια βολή για το 8-11, 8-13 από τον Μιχαλόπουλο, 14-13 με 6-0 σερί οι Ντάλλας και Ριαχί, 14-20 με δύο τρίποντα του Ρέντα και μια βολή του Αδαμάκη, 20-20 με 6-0 από τους Σπύρου και Τσακμάκη, 20-22 ο Μιχαλόπουλος, 22-22 με τους Ριαχί και Ντάλλα να βάζουν από μια βολή, 22-25 οι Ματλάς και Μιχαλόπουλος, 25-25 με ένα μακρινό τρίποντο του Πλακούτση και 25-28 από τον Μιχαλόπουλο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Μαυρογιαννάκης και ο Σπύρου έβαλαν από ένα καλάθι για να βάλουν μπροστά τους Ατάλαντους με 29-28, 29-30 με καλάθι του Αδαμάκη, 31-30 ο Μαυρογιαννάκης, 31-32 με δύο βολές του Μιχαλόπουλου, 33-32 ο Μουσούρης, 33-36 οι Ρέντας και Καλογερόπουλος, 34-36 ξανά ο Μουσούρης με μια βολή, 34-40 με 4/4 βολές από τον Καλογερόπουλο, 36-40 ο Αρκολάκης με δύο ελεύθερες βολές και 0-6 σερί από τους Μιχαλόπουλο και Καλογερόπουλο για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με 36-46 υπέρ των Κένταυρων.

Στην τελευταία περίοδο ο Ριαχί μείωσε σε 39-46, οι Καριώτης και Μιχαλόπουλος απάντησαν με 4-0 για το 39-50, 47-50 με 8-0 σερί οι Αρκολάκης και Πλακούτσης, 47-58 με ένα καταπληκτικό 0-8 σερί του Αδαμάκη, 50-58 οι Ριαχί και Σπύρου, 50-60 με ένα ωραίο follow από τον Μανώληκα, 55-60 με ένα καλάθι του Σπύρου και ένα απίστευτο γκολ φάουλ από τον Πλακούτση και γκολ φάουλ από τον Μιχαλόπουλο έπειτα από ένα ωραίο κλέψιμο για να διαμορφωθεί το τελικό 55-63 του παιχνιδιού.

Για τους Κένταυρους, πέρα από. Τον Μιχαλόπουλο, σε καλή βραδιά βρέθηκε επίσης ο Αδαμάκης με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισαν οι Ντάλλας με 5 πόντους, 19 ριμπάουντ, 5 ασίστ και Σπύρου με 10 πόντους και 13 ριμπάουντ.