10.0%
14.3%
52.1%
25.0%

Με νίκη συνέχισαν τις καλοκαιρινές τους υποχρεώσεις οι Golden Steak Warriors, αφού επικράτησαν με 43-66 των Ατάλαντων, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του Summer. Οι Golden Steak Warriors, μπήκαν από το ξεκίνημα αποφασισμένοι για τη νίκη και το έδειξαν σε κάθε πτυχή του παιχνιδιού. Οι Ατάλαντοι προσπάθησαν στα επόμενα 3 δεκάλεπτο, όμως η διαφορά που είχαν χτίσει οι νικητές από την πρώτη περίοδο, δεν τους επέτρεψε να κάνουν την ανατροπή. Με αυτή τη νίκη, οι Golden Steak Warriors, εξασφάλισαν ένα από τα εισιτήρια που οδηγεί στους 16 της 4ης κατηγορίας, ενώ μετά και το πέρας της επόμενης αγωνιστικής, θα μάθουν και στον αντίπαλό τους στα Playoff.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Golden Steak Warriors να ξεκινούν με 2 δίποντα των Πρέκα, Βασιλακόπουλο και τρίποντο του Μέρη για το αρχικό 0-7, ο Μαυρογιαννάκης Γ. με δίποντο θα μειώσει στο 2-7, βάζοντας και τους Ατάλαντους στο παιχνίδι, ενώ οι Golden Steak Warriors, θα τρέξουν ένα σερί 0-6 με 3 δίποντα των Αρχέλαο και Πρέκα, για να στείλουν για πρώτη φορά το ματς σε διψήφιο αριθμό, με το σκορ να πηγαίνει στο 2-13. Εκεί, ο Τζουανάκος με εύστοχο τρίποντο θα μειώσει στο 5-13, όμως ένα νέο 0-6 από τους Αγγελόπουλο, Βασιλακόπουλο και Αρχέλαο, θα διαμορφώσει το 5-19 του ματς. Στη συνέχεια, οι Ατάλαντοι θα μειώσουν με 2/2 βολές του Σπύρου, για να σφραγίσουν με 2 δίποντα και 1 τρίποντο το δεκάλεπτο οι Κολοβέρος, Αρχέλαος και Αγγελόπουλος, με το σκορ να πηγαίνει στο 7-26 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αρκολάκης με τρίποντο από τη γωνία θα μειώσει σε 10-26, ο Βασιλακόπουλος με νέο σουτ μέσης απόστασης θα γράψει το 10-28, ενώ ο Κιουμουρτζής θα απαντήσει με δικό του δίποντο για το 12-28 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, ο Βασιλακόπουλος και ο Αρχέλαος θα γράψουν το 12-32 του ματς με 2 απανωτά δίποντα, ο Σπύρου θα μειώσει στους 18 με δικό του καλάθι για το 14-32 του ματς. Εκεί, ο Αγγελόπουλος και ο Αρχέλαος με 2 ακόμα καλάθια για τους Golden Steak Warriors θα πάνε το σκορ στο 14-36, με τους Κιουμουρτζή και Σπύρου να μειώνουν με δίποντο και 2/2 βολές αντίστοιχα για το 18-36 της αναμέτρησης. Με δίποντο του Αρχέλαου, το ματς θα πάει στο 18-38, ο Σπύρου θα απαντήσει με δικό του δίποντο για το 20-38, με τον Αγγελόπουλο να ευστοχεί σε μία δύσκολη προσπάθεια και να στέλνει το ματς ξανά στους 20 και το 20-40, ενώ το ημίχρονο, θα σφραγίσει με 2/3 βολές ο Τζουανάκος για το 22-40 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Κολοβέρος με τρίποντο θα γράψει το 22-43, ο Μαυρογιαννάκης Α. με δίποντο θα απαντήσει και θα μειώσει στο 24-43, με τον Βασιλακόπουλο να βάζει ακόμα ένα δίποντο για την ομάδα του και να διαμορφώνει το 24-45 στο ματς. Εκεί, οι Ατάλαντοι με ένα ξέσπασμα 7 πόντων του Σπύρου και βολή του Τσακμάκη, θα μειώσουν την διαφορά στους 13 πόντους για το 32-45, οι Golden Steak Warriors θα βρουν σκορ από 2 δίποντα του Κολοβέρου για το 32-49, ενώ ο Τσακμάκης και ο Αρκολάκης με 2 δύσκολα καλάθια, θα μειώσουν στους 13 και το 36-49. Στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου, μίλησε ο Αρχέλαος, ο οποίος με ένα τρίποντο στην εκπνοή, έστειλε τη διαφορά στους 16 πόντους για το 36-52 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μέρης με τρίποντο θα γράψει το 36-55, ο Σπύρου με δίποντο και βολή θα μειώσει σε 39-55, ενώ ένα σερί 2-11 των Golden Steak Warriors από 4 πόντους του Βασιλακόπουλου και 7 του Αγγελόπουλου, θα γράψει το 41-66 του παιχνιδιού. Την αναμέτρηση θα σφραγίσει με εύστοχο δίποντο ο Μαυρογιαννάκης Γ. για το τελικό 43-66.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιάννης Αρχέλαος ο οποίος σταμάτησε στους 17 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 1 ριμπάουντ, μοίρασε 11 ασίστ και έκλεψε 3 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 24 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Αγγελόπουλος και Βασιλακόπουλος, ενώ από τους Ατάλαντους ξεχώρισε η προσπάθεια των Σπύρου και Κιουμουρτζή.