33.3%
50.0%
35.6%
10.0%

Οι Greek Freakase ξεπέρασαν και το εμπόδιο των Ατάλαντων στο κλειστό της Ριζούπολης. Μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και ήλεγξαν τον ρυθμό του από την αρχή φτάνοντας έτσι στη νίκη. MVP ήταν ο Βαγγέλης Λαζίδης με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Σκούταρης και απάντησε ο Ελτσίδης, με τον Λαζίδη να απαντά με δυο προσωπικά καλάθια για το 2-6. Με τρίποντο ο Πλακούτσης θα κάνει το 5-6, με τους Λαζίδη και Ηλιόπουλο να διαμορφώνουν το 5-10. 7-10 από τον Μάνο Αρκολάκη και 7-15 έπειτα από τρίποντο του Σπανού και καλάθι του Λαζίδη. Το δεκάλεπτο θα κλείσουν οι Πλακούτσης και Κάρνος με μια βολή ο καθένας τους για το 8-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κάρνος με δυο καλάθια από κοντά θα κάνει το 8-20 και ο Κυριαθόπουλος θα κάνει το 10-20. 10-21 έπειτα από μια βολή του Κάρνου και 13-21 από μια βολή του Μαυρογιαννάκη και καλάθι του Πλακούτση. Με δυο βολές και ένα καλάθι ο Σκούταρης θα κάνει το 13-25 και ο Μάνος Αρκολάκης με δυο βολές θα κάνει το 15-25. 15-27 από τον Λαζίδη, 16-27 από βολή του Πλακούτση, 16-30 έπειτα από τρίποντο του Ηλιόπουλου για να κλείνει το ημίχρονο με ακόμη ένα τρίποντο, αυτή την φορά από τον Πλακούτση για το 19-30.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Ατάλαντοι με σερί 9-0 θα φτάσουν σε απόσταση καλαθιού και σκορ 28-30. 28-32 θα κάνει ο Ηλιόπουλος και το 30-32 θα κάνει ο Μάνος Αρκολάκης με δυο βολές. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με μικρό σερί 0-6 των Greek Freakase που επανάκτισαν μερικώς την διαφορά τους με σκορ 30-38.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Κυριαζόπουλος με δυο καλάθια έκανε το 30-42, και ο Πλακούτσης με ένα τρίποντο και με μια βολή του Βλάχου έκανε το 34-42. Ο Κυριαζόπουλος θα πετύχει μια βολή για το 34-43 και ο Μάνος Αρκολάκης με μια βολή και ένα καλάθι θα διαμορφώσει το τελικό 37-43.