22.2%
41.7%
34.5%
31.4%

Την τρίτη νίκη τους στο Summer σε ισάριθμες αναμετρήσεις πέτυχαν οι Los Mambas, έπειτα από τη δύσκολη επικράτησή τους επί των Ατάλαντων με 58-63. Οι Mambas μπήκαν φουριόζοι στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με +9 (6-15), αλλά οι Ατάλαντοι απάντησαν με μια φανταστική δεύτερη περίοδο ισορρόπησαν και πήραν το προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Mambas ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ και διατήρησαν μια μικρή διαφορά, αλλά όχι ασφαλείας, με αποτέλεσμα οι «κόκκινοι» να πλησιάσουν στο φινάλε. Στα τελευταία λεπτά, οι παίκτες του coach Βουτυρά ήταν πιο εύστοχοι και πήραν τη νίκη, με την οποία πατούν γερά πλέον για την κατάληψη της πρωτιάς στον τρίτο όμιλο της Division 4.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Mambas να μπαίνουν πιο δυνατά. Οι Σιγάλας, Μπούλης και Φεργαδιώτης άνοιξαν το σκορ (0-6), οι Ξυγκάκης και Αρκολάκης σημείωσαν το 4-6, οι Τσομπάνογλου και Παγάνης το 4-9, ο Μαυρογιαννάκης από κοντά το 6-9 και οι Παγάνης, Τσομπάνογλου έκαναν το 6-15 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Ατάλαντοι μπήκαν πιο δυνατά. Με σερί 12-0 από Κιουμουρτζή, Αρκολάκη, Σπύρου και Ξυγκάκη πέρασαν μπροστά με 18-15, ο Τσομπάνογλου μείωσε σε 18-17, οι Τζουανάκος, Μουσούρης σκόραραν για το 22-17, ο Σιγάλας με τρίποντο μείωσε σε 22-20, ο Μουσούρης από μέση απόσταση το 24-20 και ο Παγάνης με τρομερό buzzer-beater το 24-23.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Mambas να ανακτούν το προβάδισμα. Ο Παγάνης σημείωσε το 24-25, οι Αρκολάκης και Σπύρου πέτυχαν το 28-25, ακολούθησαν δύο απανωτά τρίποντα από Μπούλη και Σιγάλα για το 28-31, ο Κιουμουρτζής με μια βολή το 29-31, με τον ίδιο τρόπο ο Παγάνης για το 29-32, οι Αρκολάκης και Μαυρογιαννάκης έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 33-32, ο Τσομπάνογλου έκανε το 33-34, ο Μακρής με μπάσιμο το 35-34, ο Τσομπάνογλου με τρίποντο το 35-37, ο Μαυρογιαννάκης το 37-37 και οι Τσομπάνογλου, Κοντοζανής το 37-41, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τον νικητή να κρίνεται στα τελευταία λεπτά. Ο Παγάνης με 2/2 βολές πέτυχε το 37-43, ο Μαυρογιαννάκης απάντησε κι εκείνος με δύο βολές για το 39-43, ο Φεργαδιώτης με τρίποντο έκανε το 39-46, ο Σπύρου από κοντά το 41-46, ο Φεργαδιώτης ξανά για το 41-48, ο Κιουμουρτζής από κοντά το 43-48, ο Φεργαδιώτης πέτυχε ακόμη ένα καλάθι για το 43-50, ο Τζουανάκος με τρίποντο έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 46-50, ο Τσομπάνογλου με ακόμη ένα τρίποντο έκανε το 46-53, οι Μουσούρης και Ξυγκάκης μείωσαν σε 51-53, ο Παγάνης απάντησε για το 51-55, ακολούθησε καθοριστικό σερί 7-0 από Κιουμουρτζή, Ξυγκάκη, Αρκολάκη και Μακρή για το 58-55, ο Σιγάλας με δύο τρίποντα και οι Παγάνης, Μπούλης με μια βολή έκαναν το 58-63 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, καθώς οι Ατάλαντοι δεν κατάφεραν να σκοράρουν στις τελευταίες τους επιθέσεις.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο Φώτης Παγάνης, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 18 πόντους, 15 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σιγάλας και Τσομπάνογλου. Από τους Ατάλαντους, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Ξυγκάκη και Κιουμουρτζή.