18.2%
52.2%
32.7%
17.6%

Οι Perama Tigers εξασφάλισαν το πρώτο τους ροζ φύλλο στη σεζόν, πηγαίνοντας στο 1-2, απέναντι σε μια ομάδα που έψαχνε να κάνει το ίδιο, τους Ατάλαντους που έμειναν χωρίς νίκη και στο 0-4. Το ματς ξεκίνησε αμφίρροπα με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο 1o δεκάλεπτο (9-13) και στο 2o (20-22) και όλα έδειχναν ότι θα έχουμε ένα ντέρμπι μέχρι το τέλος. Οι Τίγρεις μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη στο 2ο ημίχρονo, έφτιαξαν μια διαφορά που έφτασε και τους 10 πόντους και παρά τη προσπάθεια των Ατάλαντων να επιστρέψουν όταν μείωσαν στους 7 (42-29), οι Tigers βρήκαν λύσεις και καθάρισαν το παιχνίδι με το τελίκο 43-53!

Οι Perama Tigers ξεκίνησαν με ένα 0-4 από βολή του Πατσόπουλου και τρίποντο του Μοχάμετ. Οι Ατάλαντοι με δίποντα των Μακρή και Μουσούρη ισοφάρισαν σε 4-4 και ακολούθησε ένα σερί 0-7 με τους Πατσόπουλο, Ξαγοράρη και Ρήγο να σκοράρουν για το 4-11.Ο Μαυρογιαννάκης με τρίποντο διέκοψε το σερί αυτό για να απαντήσει γρήγορα ο Ρήγος με δίποντο και το δεκάλεπτο έκλεισε με τον Μακρή να σκοράρει για δύο (9-13).

Η δεύτερη περίοδος άρχισε με τον Μακρή να μειώνει με μια βολή στο 10-13 εκεί όμως οι Τίγρεις πάτησαν γκάζι και με ένα σερί 0-5 από Γκίνη και Πατσόπουλο έγραψαν το 10-18. Απάντηση με βολή και δίποντο από τον Μουσούρη για το 13-18 για να ακολουθήσουν δύο βολές του Ρήγου (13-20) και δύο βολές για τους Ατάλαντους με τους Μακρή και Κιουμουρτζή να σκοράρουν από μια για το 15-20. Θα ακολουθήσουν άλλες δύο βολές για τους Τίγρεις αυτή τη φορά με τον Ξαγοράρη (15-22) και τότε οι Ατάλαντοι με 5-0 σερί από τρίποντο του Χατζηβασιλείου και δίποντο του Μαυρογιαννάκη έγραψαν το 20-22 της ανάπαυλας.

Οι Tigers μπήκαν αποφασισμένοι στο 3ο δεκάλεπτο και με δίποντα των Ρήγου και Γκίνη έκαναν το 20-26. Απάντηση των Ατάλαντων με τρίποντο του Ελτσίδη όμως κάπου εκεί οι Τίγρεις έκαναν ένα σερί 0-9 με πρωταγωνιστές τους Γκίνη, Μαγουλά και Πατσόπουλο και έφτασαν τη διαφορά στους 10 (25-35). Το υπόλοιπο δεκάλεπτο είχε εναλλαγή διπόντων από τις δύο ομάδες με τον Γκόλφη να σκοράρει τρία συνεχόμενα και τον Γκίνη να σκοράρει δύο συνεχόμενα φτάσαμε στο 31-39. Ο Ρήγος πήρε τη σκυτάλη από τον Γκίνη και έγραψε το 31-41 και το δεκάλεπτο έκλεισε με δίποντο του Μουσούρη (33-41) κρατόντας τις ελπίδες των Ατάλαντων ζωντανές.

Ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου με τρίποντο του Αλεξίου για το 33-44 με τον Μουσούρη να απαντάει με δίποντο για το 35-44, τον Ζουπάνο να ξαναφέρνει τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (35-46) και τον Μακρή να τη ξαναρίχνει στους 9 με δίποντο (37-46). Η βολή του Θεοχάρη έκανε το 37-47 ενώ ακολούθησε τρίποντο των Ατάλαντων με τον Μαυρογιαννάκη όμως το δίποντο του Γκίνη έκανε το 40-49. Τ ο καλάθι του Μακρή για δύο ξαναμείωσε στους 7 (42-49) όμως δεν υπήρχε πια χρόνος. Οι τρεις εύστοχες βολές του Ρήγου έκαναν το 42-53 και ο Αρκολάκης με μία βολή έγραψε το τελικό 43-53.

Καλύτερος παίκτης της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παναγιώτης Γκίνης με 16 πόντους, 6 rebound και 1 κλέψιμο ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παναγιώτης Μακρής με 10 πόντους, 14 rebound,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.