27.3%
30.8%
26.7%
20.0%

Ατάλαντοι – Κατσαπλιαϊκός 74-32.Εύκολη βράδια για τους Ατάλαντους που σκέπασαν τα καλάθια (60)ριμπάουντ έναντι (32). Ο Κατσαπλιαϊκός πλήρωσε τις σημαντικές απουσίες του και δεν προέβαλε καμία αντίσταση.Ο Ντάλλας Mvp του αγώνα με 15 πόντους, 26 ριμπάουντ (11-15),1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 8-0 για τους Ατάλαντους, με 5 πόντους του Παπαγεωργίου (1 τρίποντο) και ο Βελκίδης με 3 πόντους .Ο Κορνέλης πέτυχε το 8-2 για τον Κατσαπλιαϊκό. Σερί 12-0 και το σκορ έγινε 20-2 με 5 πόντους ο Βελκίδης, ο Αρκολάκης από το low post ,τρίποντο ο Παπαγεωργίου και ο Ντάλλας από το ζωγραφιστό. Το δεκάλεπτο τελείωσε με καλάθι του Μαμμά για το 20-4.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κορνέλης με 2 τρίποντα και ο Κωνσταντινίδης με 1/2 βολές μείωσαν σε 20-11 για τον Κατσαπλιαϊκό .Αντέδρασαν οι Ατάλαντοι και με σερί 12-0 ξέφυγαν 32-11 καθαρίζοντας το ματς,με 6 πόντους του Βελκίδη με καλάθια του Αρκολάκη,του Παπαγεωργίου και του Ραυτόπουλου. Ο Μαμμάς με σουτ από την γωνιά και ο Γκουτζελούδης με πέτυχαν το 32-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-15 με σκόρερ τον Βλάχο Μιχάλη και ο Βελκίδης με ντραιβ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Αρκολάκης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 38-15 για τους Ατάλαντους. Ο Κώτης με τρίποντο πέτυχε το 38-18 για τον Κατσαπλιαϊκό. Ο Παπαγεωργίου από το high post σκόραρε το 40-18 και ο Μαμμάς το 40-20.Ο Ντάλλας, ο Κυριαθόπουλος και ο Αρκολάκης πέτυχαν το 46-20.Ο Κορνέλης πέτυχε το 46-22 και με σερί 13-0 το σκορ έγινε 59-22 ,με 5 πόντους ο Ντάλλας και ο Αρκολάκης και με 3 πόντους ο Βελκίδης.Ο Παπαδόπουλος σκόραρε το 59-24 και το δεκάλεπτο τελείωσε 61-24 με καλάθι του Αρκολάκη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ντάλλας με 4 πόντους και ο Παπαγεωργίου με τρίποντο έγραψαν το 68-24 για τους Ατάλαντους. Με 1/2 βολές ο Κώσταντινίδης και ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το σκορ έγινε 68-28 για τον Κατσαπλιαϊκό.Ο Αρκολάκης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 70-28.Ο Παπαδόπουλος με 2/4 βολές και το λει-απ του Κορνέλη το σκορ έγινε 70-32.Το τελικό 74-32 έγραψε ο Ντάλλας με 4 πόντους.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπαγεωργίου με 15 πόντους,10 ριμπάουντ,7 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Βελκίδης με 21 πόντους,3 ριμπάουντ,6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παπαδόπουλος με 7 πόντους,8 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κορνέλης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.