11.1%
33.3%
40.3%
22.2%

Επιβλητική νίκη και αγκαλιά με τη δεύτερη θέση οι Anonymous. Οι Ατάλαντοι ελλείψει Ντάλλα-Γράψα είχαν σοβαρό θέμα στο ζωγραφιστό και έχασαν με πάνω από double score.

Το ματς ξεκίνησε με ωραίο καλάθι του Μαλαθούνη, όμως ο Μεντζέλος έβαλε τρίποντο για το 2-3. Ένα σερί 6-0 έκανε το σκορ 10-7 με τον Βλάχο να βάζει 4 πόντους, πριν ο Μεντζέλος κλέψει και σκοράρει. Το 15-9 έγινε με ένα δίποντο και 3 ακόμα βολές.

Ο Βλάχος Ν. έβαλε δίποντο και ο Ξυγκάκης τρίποντο (15-14) που απαντήθηκε από τον Πατερογιαννάκη. Μια βολή για τον Ξυγκάκη και το 18-15 πριν οι Anonymous τρέξουν ένα τελευταίο για το δεκάλεπτο 9-0!Στο διάστημα αυτό ο Κοντάμπασης σκόραρε από τα 6,75.

Η 3η περίοδος είχε το αρκετό σκοράρισμα. Ξεκίνησε με τρίποντο του Μαλαθούνη για το 30-15, όμως λίγο αργότερα ο Ξυγκάκης έβγαλε ωραία μακρινή πάσα στον Κυριαθόπουλο για το 34-23. Νέο σερί 8-0 για τους Anonymous με τον Παπαδήμας να σκοράρει τρίποντο με τη σειρά του. Ο Μεντζέλος έπραξε το ίδιο (42-26), η αντίδραση όμως της ομάδας του έμεινε εκεί καθώς είδαν τους αντιπάλους να κάνουν ένα ακόμα σερί 6-0 αυτή τη φορά.(48-26)

Με σερί 16-0 ξεκίνησε το τελευταίο δεκάλεπτο με 4 διαφορετικούς σκόρερ για το 64-26. Ο Κωνσταντινίδης έβαλε καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ και μοίρασε ωραία πάσα στον Πατερογιαννάκη. Το μόνο που κατάφεραν οι Ατάλαντοι ήταν να δουν μία καλή συνεργασία μεταξύ Μεντζέλου Αρκολάκη Μ. για το 64-28. Καλάθι και φάουλ ο Πατερογιαννάκης (67-28) και ένα ακόμα δίποντο από τον Αρκολάκη Μ. για το τελικό 67-30.

Πολύ καλός ο Βλάχος με 18 πόντους, 8 ριμπάουντ και μία τάπα, ενώ εξίσου καλός ο Πατερογιαννάκης με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα.