14.3%
83.3%
36.7%
32.0%

Ατάλαντοι B.C. vs Buzzer Beeres 40-51.Οι Buzzer Beeres ξεκίνησαν καλύτερα από τον αντίπαλο, είχαν το προβάδισμα και έλεγχαν το ματς και σε συνδιασμό με την μεγάλη ευστοχία τους στο 4ο δεκάλεπτο πήραν το ροζ φύλλο απέναντι στους Ατάλαντους που αγωνίστηκαν χωρίς 4 βασικούς παίχτες. Mvp του αγώνα ο Οικονόμου με 26 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Χασάν 0-2 για τους Buzzer Beeres. Ο Βλάχος Νίκος με σουτ από την γωνιά και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ντάλλας το 4-2 για τους Ατάλαντους. Ο Σίτος με 2 τρίποντα και ο Οικονόμου με coast to coast πέτυχαν το 4-10.Ο Βλάχος Νίκος με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσε σε 6-10 και ο Χασάν με σουτ από την γωνιά το 6-12.Ο Κτενίδης με γκολ φάουλ και ο Ντάλλας με 1/2 βολές μείωσαν σε 10-12.Ο Οικονόμου με σουτ από την γωνιά και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο πέτυχαν το 10-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-17 ο Βλάχος Μιχάλης με 1/2 βολές και με λει-απ .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κτενίδης με τρίποντο έκανε το 16-17 για τους Ατάλαντους. Ο Οικονόμου με σουτ το 16-19 για τους Buzzer Beeres. Ο Κτενίδης με λει-απ έκανε το 18-19 και ο Οικονόμου με τρίποντο και σουτ από την γωνιά έγραψε το 18-24.Ο Αρκολάκης και ο Ντάλλας μείωσαν 22-24 και ο Σίτος με τρίποντο πέτυχε το 22-27.Ο Ντάλλας με 1/2 βολές το 23-27 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-29 με 2/2 βολές ο Οικονόμου.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες αρκετά άστοχες δεν μπόρεσαν να βρουν ρυθμό οι Ατάλαντοι έτρεξαν σερί 6-0 και ισοφάρισαν 29-29 ,Ο Ντάλλας και ο Βλάχος Νίκος με 1/2 βολές, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Αρκολάκης και ο Κτενίδης με σουτ από την γωνιά. Οι Buzzer Beeres με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Χασάν και με σουτ ο Κανελλόπουλος έκλεισαν το δεκάλεπτο τελείωσε μπροστά στο σκορ με 29-33.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κτενίδης με σουτ και ο Ντάλλας από το ζωγραφιστό ισοφάρισαν 33-33 για τους Ατάλαντους. Ο Οικονόμου με 2 κολλητά τρίποντα έγραψε το 33-39 για τους Buzzer Beeres. Ο Κτενίδης από το High post πέτυχε το 35-39 και ο Χασάν με 2/2 βολές και ο Οικονόμου με σουτ πέτυχαν το 35-43.Ο Κουφός με σουτ από την γωνιά μείωσε 37-43 και ο Οικονόμου με τρίποντο και ο Χασάν και ο Οικονόμου με σουτ σκόραραν το 37-50.Ο Κτενίδης με τρίποντο έκανε το 40-50 και το τελικό 40-51 πέτυχε ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χασάν με 10 πόντους, και 5 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κτενίδης με 17 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Ντάλλας με 9 πόντους, 24 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.