12.5%
50.0%
57.1%
10.0%

Νίκη-ξέσπασμα πέτυχαν οι Gkrouvaloi κόντρα στους Ατάλαντους με 32-66. MVP του αγώνα ήταν ο Γιώργος Τσάκωνας με 24 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο οι Gkrouvaloi έδειξαν πως δεν θέλουν να πάει το ματς σε περιπέτειες. Έτρεξαν, πιεσαν και πήραν μια καλή διαφορά από νωρίς. Ο Μεντζέλος έβαλε το πρώτο σουτ του αγώνα για το 3-0, για να ακολουθήσει ένα 0-12 από Μπουτσίνη, Τσάκωνα, Γιώργο Νικολόπουλο και Καλογερόπουλο για το 3-12. Καλάθι από τον Βλάχο για το 5-12 και 0-7 δια χειρός Γιώργου Νικολόπουλου για το τελικό 5-19 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο το ματς συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο, με αποτέλεσμα οι Gkrouvaloi να ξεφύγουν αρκετά. Ο Μάνος Αρκολάκης σημείωσε το 7-19, ο Γιώργος Νικολόπουλος ανέβασε σε 7-21 και ο Μεντζέλος μείωσε σε 9-21. Γιώργος Νικολόπουλος και Χατζής για το 9-25, με τον Μάνο Αρκολάκη να μειώνει σε 10-25 και να ακολουθεί ένα 0-13 με 11 πόντους από τον Τσάκωνα και 2 από τον Βόρδο για το τελικό 10-38 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Ατάλαντοι άρχισαν να βρίσκουν σκορ, όχι όμως και λύσεις για να σταματήσουν τους Gkrouvalous. Τσάκωνας και Καλογερόπουλος για το 10-44, με τον Μεντζέλος να μειώνει σε 13-44. Δύο βολές του Τσάκωνα για το 13-46 και από ένα καλάθι οι Δημήτρης Αρκολάκης και Μεντζέλος για το 17-46. Ο Θανάσης Νικολόπουλος σημείωσε το 17-48, για να ακολουθήσει ένα 11-0 από τους Κυριαθόπουλο, Μάνο και Δημήτρη Αρκολάκη για το 28-48. Το τελικό 28-54 του δεκαλέπτου γράφτηκε από ένα καλάθι του Γιώργου Νικολόπουλου και δύο του Καλογερόπουλου.

Στην τελευταία περίοδο το ματς ήταν διαδικαστικού κυρίως χαρακτήρα, με τον ρυθμό να είναι φανερά πεσμένος. Γιώργος Νικολόπουλος, Τσάκωνας, Βόρδος και Θανάσης Νικολόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 28-62, για να μειώσει ο Βλάχος σε 30-62. Καλάθι από τον Τσάκωνα για το 30-64 και 32-64 από τον Μάνο Αρκολάκη. Το τελικό 32-66 του αγώνα σημειώθηκε από τον Βόρδο.

Για τους νικητές, πέρα από τον Τσάκωνα, πολύ καλό ματς έκαναν οι Γιώργος Νικολόπουλος, και Καλογερόπουλος. Για τους Ατάλαντους ξεχώρισε ο Μεντζέλος.