21.4%
60.0%
37.0%
26.1%

Συνέχεια στο σερί νικών για τους Miami Heal αφού έκαμψαν και την σθεναρή αντίσταση των Ατάλαντων με σκορ 57-64.

Το ματς ξεκίνησε με ένα γρήγορο 0-4 για τους Miami Heal πριν ο Αρκολάκης κάνει το 2-4 και πυροδοτήσει ένα απίστευτο θέαμα για τους νικητές. Σερί 14-0 (!) για τους Miami Heal με τον Βρεττό να παίζει βασικότατο ρόλο. Ωραίο ντράιβ του ιδίου, καλάθι και 1/1 βολή,no look pass -στον Καμούζη- και ένα τρίποντο του Γκίκα ήταν οι καλύτερες φάσεις σε αυτό το διάστημα. Ένα πολύ καλό ντράιβ του Σουβλέρη όμως και η ζώνη βοήθησαν τους Ατάλαντους να μαζέψουν την διαφορά και να κλείσουν το δεκάλεπτο με σκορ 14-20 μετά από ένα ωραίο ποστ του Γράψα.

Ο Σουβλέρης σκόραρε ωραίο τρίποντο και ο Γράψας ένα άρτιο ντράιβ για να πάνε το σκορ στο 21-26, πριν ο Ζούμπος σκοράρει και αυτός από τα 6,75 για το 21-29. Το 24-33 με καλάθι και 1/1 βολή το έγραψε ο ίδιος μετά από πάσα του Σερέτη, όμως ο Σουβλέρης έβαλε τρίποντο από τα 7 μέτρα για το 27-33 και λίγο αργότερα ο Ξυγκάκης με τον ίδιο τρόπο έκανε το 30-35. Η απάντηση του Γκίκα ήταν άμεση και όμοια. Το ημίχρονο έκλεισε πάλι με ωραία κίνηση ο Γράψας(32-38).

Ο Βρεττός ξεκίνησε να σκοράρει και να μοιράζει στο υπόλοιπο ματς ακατάπαυστα, αρχής γενομένης στην αρχή της τρίτης περιόδου. Αφού πρώτα σκόραρε για το 32-40 έδωσε δύο συνεχόμενες πάσες στον Ζούμπο  και βρήκε σκορ από τα 7 μέτρα φτάνοντας την ομάδα του στο 34-38. Μέχρι αυτό το σημείο οι Ατάλαντοι ήταν νωχελικοί εκτός της ωραίας τάπας του Αθανασάκου. Η τάπα «απαντήθηκε» από τον Κοντογιάννη λίγο αργότερα. Το δεκάλεπτο έκλεισε 41-50 με δύο ακόμα προσπάθειες του Γράψα με την δεύτερη να είναι ένα πολύ ωραίο ντράιβ στη λήξη!

Με 4 πόντους ξεκίνησε η περίοδος για τον Βρεττό φτάνοντας το 41-54. Ο Σουβλέρης και η ομάδα του δεν είχαν σκοπό να παρατήσουν το ματς. Έτσι αφού έβαλε 3 πόντους αυτός και ακόμα δύο  ο Κλουβάτος-από δικιά του ασίστ-(46-54), και αφού ο Βρεττός σκόραρε 2 βολές , ο ίδιος έκανε ένα σερί 8-0. Ωραία και δυναμικά ντράιβς απάρτιζαν τα καλάθια αυτά κυρίως.  Στο 54-56 όμως μίλησε ο σουτερ των Miami Heal, Ζούμπος, σκοράροντας δύο συνεχόμενα τρίποντα και πηγαίνοντας το σκορ 54-62. Οι Ατάλαντοι δεν έκαναν κάτι παραπάνω εκτός από 1 βολή του Αθανασάκου και ένα καλάθι στη λήξη του Αρκολάκη. Το ταμπλό έγραψε 57-64 για τους Miami Heal.

MVP των Heal o Βρεττός με 25 πόντους, 7 ριμπάουντς,6 ασίστς και 2 κλεψίματα. Σημαντική βοήθεια έδωσαν οι Ζούμπος(19 πόντους) και Καμούζης(double double). Για τους Ατάλαντους ο Σουβλέρης σκόραρε 29 πόντους, ενώ διψήφιος ήταν και ο Γράψας.