17.4%
64.3%
55.8%
14.3%

Η Oklaχώμα Thunder κέρδισε με 58-73 τους Ατάλαντους για να πάρει το 2ο ροζ φύλλο της στο Summer League, παίζοντας όμορφο μπάσκετ. Οι νικητές είχαν τρεις παίκτες διψήφιους με προεξάρχοντα τον Μάνυλα και πάλι που είχε 20 πόντους με 9/13 δίποντα.

Το ματς ξεκίνησε θεαματικά για την Oklaχώμα Thunder που με τον Μάνδυλα πρωταγωνιστή μπήκε με 0-10 στον αγώνα με τον Τσάπαλο και τον Παπαναστασίου να τον συνεπικουρούν. Ο Βελκίδης με τον Παπαγεωργίου σκόραραν για το 6-12 με τον Παπαναστασίου και τον Χριστιά να απαντούν, 6-16. Ο Δασκαλάκης έφερε το ματς στο 8-16, με τον Ανδρικόπουλο και τον Μάνδυλα να σκοράρουν για το 8-22 και το 10-24, πριν κλείσει το δεκάλεπτο από τον Παπαγεωργίου και τον Χαρίδημο στο 14-24. Στη 2η περίοδο ο Βελκίδης με τον Μεντζέλο έφεραν το ματς στο 19-24, για να απαντήσει ο Χριστιάς. Ο Βελκίδης με τον Δασκαλάκη μείωσαν σε 23-28, ο Βολτέας έγραψε τρίποντο, με τον Δασκαλάκη να βάζει βολές για το 24-31. Ο Δέλλιος σκόραρε για το 25-33, με τον Βλάχο να μειώνει ξανά στους 6 αλλά τον Μάνδυλα να γράφει ένα 0-6 δικό του για το 27-39. Το ημίχρονο έκλεισε με 30-41 για τους νικητές από Νέζερη και Μανιατόπουλο.

Στην επανάληψη ο Βελκίδης έγραψε το 32-41, ο Ανδρικόπουλος απάντησε για το 32-43 και το 34-45. Ο Βελκίδης με τον Δασκαλάκη έφεραν το ματς στο 38-45, ο Τσιβράς με τον Χριστιά σκόραραν, με τον Βελκίδη και τον Δασκαλάκη να έρχονται ξανά για το 43-49. Ο Πετρόπουλος απάντησε με τρίποντο, με τον Παπαγεωργίου να τον μιμείται, αλλά τον Μάνδυλα και τον Χριστιά να γράφουν το 47-56. Ο Βλεκίδης σκόραρε, όμως το 3ο δεκάλεπτο έκλεισε στο 49-60 από Μανιατόπουλο και Παπαναστασίου.

Στην 4η περίοδο ο Μάνδυλας έφερε την ομάδα του στο 49-62 με τον Παπαναστασίου και τον Δέλλιο να σκοράρουν για το 50-69. Ο Αρκολάκης με τον Λίτσα μείωσαν σε 54-69, ο Ανδρικόπουλος με τον Τσάπαλο απάντησαν για το 54-73, με το ματς να κλείνει στο 58-73 από Βλάχο και Αρκολάκη.

Για τους νικητές ο Μάνδυλας είχε 20 πόντους με 9/13 δίποντα, ο Παπαναστασίου 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Ανδρικόπουλος 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Χριστιάς 8 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Ατάλαντους ο Βελκίδης είχε 19 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Δασκαλάκης 13 πόντους, ο Παπαγεωργίου 9 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ.