42.1%
75.0%
40.0%
36.0%

Ατάλαντοι B.C. vs Remal Madri 56-72.Μετά από ένα πολύ δυνατό ντέρμπι οι Remal Madri πήραν τη νίκη απέναντι στους Ατάλαντους.Οι 2 ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ με τους νικητές να καταφέρουν να ξεφύγουν στο τελευταίο 3λεπτο του αγώνα και να πάρουν τελικά το ροζ φύλλο.Mvp του αγώνα ο Χατζηιγνατίου με 22 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ ,1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με την Remal Madri να πέρνει το προβάδισμα 0-6 με σουτ ο Χαραλαμπόπουλος και ο Χατζηιγνατίου και με σουτ από το High post ξανά ο Χαραλαμπόπουλος.Ο Παπαγεωργίου με τρίποντο το 3-6 για τους Ατάλαντους. Ο Δαδούκης με 2/2 βολές το 3-8 και ο Παπαγεωργίου με τρίποντο το 6-8. Ο Χατζηιγνατίου μετά 4 πόντους του το 6-12 και ο Κτενίδης με 1/2 βολές και ο Ντάλλας από το ζωγραφιστό το 9-12.Ο Χατζηιγνατίου με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 9-14 και ο Παπαγεωργίου με τρίποντο το 12-14 . Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-17 με τρίποντο ο Χατζηιγνατίου.
Δεύτερο δεκάλεπτο και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπαδόπουλος το 12-19 για την Remal Madri. Ο Παπαγεωργίου με σουτ το 14-19 για τους Ατάλαντους. Ο Μανίνας από το ζωγραφιστό και ο Πετράκης με 2/2 βολές το 14-23,για να μείωσε ο Παπαγεωργίου με 1/2 βολές και με τρίποντο σε 18-23 . Ο Παπαδόπουλος με τρίποντο το 18-26 και ο Αρκολάκης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 20-26.Ο Μανίνας και ο Διαμαντόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 20-30 και ο Παπαγεωργίου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Πλυταριάς με τρίποντο και με 2/2 βολές ό Παπαγεωργίου μείωσαν σε 27-30. Με σουτ από το High post ο Χατζηιγνατίου το 27-32 και ο Κτενίδης με ντραιβ το 29-32. Ξανά ο Χατζηιγνατίου πέτυχε το 29-34 και ο Κτενίδης με τρομερό καλάθι και με 1/2 βολές το 32-34. Ο Χατζηιγνατίου με τρίποντο το 32-37 και το δεκάλεπτο τελείωσε 34-37 με σουτ ο Ραυτόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δαδούκης με σουτ το 34-39 για την Remal Madri. Το ματς στα ίσα 39-39 με τρίποντο ο Παπαγεωργίου, και με 2/2 βολές ο Ραυτόπουλος για τους Ατάλαντους.Ο Χαραλαμπόπουλος με 1/2 βολές το 39-40 και ο Κτενίδης με τρίποντο το 42-40.Με σερί 0-13 στα τελευταία 4 λεπτά ξέφυγε ξανά στο σκορ η Remal 42-53 ,ο Χαραλαμπόπουλος 2/2 βολές, ο Χατζηιγνατίου με 2/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Διαμαντόπουλος με τρίποντο και με 4 πόντους του ο Πετράκης. Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-53 με 1/2 βολές ο Παπαγεωργίου.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παπαγεωργίου με νέο τρίποντο το 46-53 για τους Ατάλαντους. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Χαραλαμπόπουλος και Διαμαντόπουλος με σουτ και το σκορ έγινε 46-57 για την Remal Madri. Ο Παπαγεωργίου με το τρίποντο ,ο Ντάλλας από το ζωγραφιστό και ο Κτενίδης με 1/2 βολές το 52-57. Χωρίς σκορ για 3:30 και ο Δαδούκης με τρίποντο το 52-60 και ο Ντάλλας μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 54-60. Τρίποντο ο Παπαδόπουλος το 54-63 και ο Ντάλλας με καλάθι από το ζωγραφιστό το 56-63(1:42). Με 3 σερί τρίποντα καθάρισαν το ματς ο Διαμαντόπουλος, ο Δαδούκης και ο Αθανασάκος έγραψαν το τελικό 56-72.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δαδούκης με 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Πετράκης με 6 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εκπληκτικός Παπαγεωργίου με 30 πόντους (7/14 τρίποντα),8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Ντάλλας με 8 πόντους, 15 ριμπάουντ, και 2 κλεψίματα.