0.0%
40.0%
25.0%
23.5%

Αταλαντοι B.C. vs Underdogz 47-38.Οι Ατάλαντοι μέχρι το 3ο δεκάλεπτο ήταν ισοπεδωτική απέναντι στους Underdogz 41-16.Οι Underdogz κατάφεραν να μειώσουν και χάσουν με την μικρότερη διαφορά. Mvp για τους αγώνα ο Βελκίδης με 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι του Λουκά 2-0 για τους Ατάλαντους. Ισοφάρισε αμέσως ο Λιόλιος 2-2 με σουτ για τους Underdogz Με 5 πόντους ο Βελκίδης, με σουτ και με γκολ φάουλ και ο Ξυγκάκης με σουτ πέτυχαν το 9-2.Ο Πούλιος με σουτ το 9-4 και ο Λουκά με λει-απ και ο Βελκίδης με 2/2 βολές έκαναν το 13-4.Ο Λιόλιος έκανε το 13-6 με σουτ και ο Βελκίδης με ντραιβ το 15-6.Ο Κεφαλάς με τρίποντο έγραψε το 15-9 και το τελικό 17-9 πέτυχε ο Βελκίδης από την γωνιά.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αρκολάκης με λει-απ πέτυχε το 19-9 για τους Ατάλαντους. Ο Στεβόλαιμος με σουτ το 19-11.Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Κουφός το 21-11 και ο Κάζας με 1/2 βολές το 21-13.Το δεκάλεπτο τελείωσε 27-12 με σουτ ο Βελκίδης και ο Λουκά και με λει-απ ο Βελκίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και οι Ατάλαντοι έτρεξαν σερί 8-0 και το σκορ έγινε 35-12 ,αρχικά ο Κουφός σκόραρε από το ζωγραφιστό ο Βελκίδης με λει-απ και με γκολ φάουλ και ο Λουκά με Hook. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κάζας το 35-14 για τους Underdogz. Ο Ντάλλας σκόραρε το 37-14 με Hook. Ο Κιντόνης με ντραιβ το 37-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-16 με τον Λουκά να σκοράρει με σουτ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο και ο Βλάχος πέτυχε με σουτ το 41-16 Για τους Ατάλαντους. Με 0-13 σερί οι Underdogz μείωσαν και πλησίασαν σε 42-29,αρχικά ο Αρμάγος με ντραιβ, ο Κεφαλάς με τρίποντο, ο Λιόλιος με ντραιβ, ο Κεφαλάς με σουτ,ο Στεβόλαιμος την ασίστ και το καλάθι ο Κεφαλάς και ο Κιντόνης με σουτ.Ο Βελκίδης σκόραρε το 44-29 και ο Στεβόλαιμος με 1/2 βολές το 44-30.Με 1/2 βολές ο Λουκά και ο Βελκίδης με σουτ πέτυχαν το 47-30.Το ματς ολοκληρώθηκε 47-38 ,αρχικά ο Λιόλιος και ο Κεφαλάς με τρίποντο και με 1/2 βολές ο Κεφαλάς και ο Λιόλιος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κουφός με 5 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κεφαλάς με 13 πόντους,7 ριμπάουντ και 3 κοψίματα.