0%
0%
0%
0%

Οι Kings B.C. κέρδισαν τους  HPV με 29-65 παίρνοντας μεγάλη διαφορά πριν το ημίχρονο, χάρη στο 6-22 της 2ης περιόδου και έχουν 16 ασίστ και 13 κλεψίματα στο παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε με 2-13 για τους Kings B.C. από τον Δερματινο, τον Καζα και τον Κωστόπουλο, για να απαντήσουν οι HPV για το 4-13. Ο Καραγιαννης με τον Νατζαριδη έφεραν την ομάδα τους στο 5-17 στο δεκάλεπτο και μετά το 7-17 ένα σερί 0-14 από τον Καραμολεγκο, τον Καλογερόπουλο και τον Καραγιαννη έγραψε το 7-31.Οι HPV μείωσαν σε 11-33, για να κλείσει το ημίχρονο από τον Νατζαριδη στο 11-39. Στην επανάληψη οι HPV μείωσαν σε 16-41, για να απαντήσουν Καραγιαννης και Νατζαριδης για το 16-47 και το 18-49. Ο Χαριτόπουλος με τον Κωστόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 20-56, για να κλείσει από τον Καραγιαννη στο 22-58 το 3ο δεκάλεπτο και να γράψει ο Κωστόπουλος το 22-61 στην 4η περίοδο.Οι HPV μείωσαν σε 29-62 για να κλείσει το ματς από τον Καραγιαννη.

Οι Kings B.C. είχαν 6 λάθη, 13 κλεψίματα και 16 ασίστ, με 35 ριμπάουντ (11 επιθετικά). Είχαν 6/17 τρίποντα και 52% στα δίποντα στον αγώνα.

Για τους νικητές ο Καραγιαννης είχε 14 πόντους, ο Κωστόπουλος 11 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Νατζαριδης 9 πόντους, 3 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, ο Χαριτόπουλος 8 πόντους.