24.0%
57.1%
54.0%
13.6%

Ο Άφοβος αιφνιδίασε τους Dirtus στο 1ο δεκάλεπτο και προηγήθηκε 21-17.Οι τριπλέτα Σαράντου,Χριστόπουλος και Θεοδωρόπουλος πέτυχαν 49 πόντους και συνέβαλλαν στο να γυρίσουν το ματς και να πανηγυρίσουν την νίκη 52-71.MVP του αγώνα ο Χριστόπουλος με 14 πόντους,12 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Πρώτο δεκάλεπτο το 5-0 με καλάθι του Νάκου και τρίποντο του Κλάγκου.Ο Παπαδημητρίου απάντησε με τρίποντο για το 5-3.Με 1/2 βολές ο Γκότσης για τον Άφοβο για το 6-3 και ο Χριστόπουλος από τους Dirtus  με δεξί λει-απ για το 6-5.Ο Γκότσης κάτω από την ρακέτα σκόραρε για το 8-5.Με 2/2 βολές ο Θεοδωρόπουλος για το 8-7.Ο Κωστούλας με σουτ από την γωνία για το 10-7,για να απαντήσει ο Θεοδωρόπουλος για το 10-9.Γκολ φάουλ του Ντούφα για το 13-9.Ο Καραγιάννης με καλάθι κάτω από την ρακέτα για το 13-11.Τρίποντο με ταμπλό του Καρούτα και καλάθι του Κλάγκου για το 18-11.Ο Δαμίγος με σουτ από την γωνία,ο Σαράντου στον αιφνιδιασμό και ο Καραγιάννης για το 18-17.Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-17 για τον Άφοβο με καλάθια του Καρούτα και Κωστούλα.

Δεύτερο δεκάλεπτο και με σερί 0-13 στα πρώτα 2:30 λεπτά το σκορ διαμορφώθηκε σε 21-30 με 8 πόντους του Σαράντου και καλάθι του Χριστόπουλου.Ο Γωγάκης με 1/2 βολές για το 22-30.Καραγιάννης και Χριστόπουλος έγραψαν το 22-34 για τους Dirtus.Γκολ  φάουλ του Γκότση και καλάθι του Ντούφα για το 27-34.Με δεξί λει-απ του Σαράντου για το 27-36.Ο Γκότσης πέτυχε το 29-36 .Το δεκάλεπτο τελείωσε με 1/2 βολές του Σαράντο και καλάθι του Θεοδωρόπουλου 29-39.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Φωτόπουλος ,Δαμίγος και ο Χριστόπουλος έγραψαν το 29-45.Με 2/2 βολές του Νάκου και 1/2 του Κωστούλα για το για το 32-45.Ο Χριστόπουλος πέτυχε το 32-47και ο Κωστούλας  με σουτ και τρίποντο του Καρούτα για το 37-47.Με 2/2 βολές του Χριστόπουλου για το 37-49.Ο Κωστούλας με 1/2 βολές έκανε το 38-49.Η Περίοδος τελείωσε 38-53 με καλάθια του θεοδωρόπουλου και Χριστόπουλου.

Τέταρτη περίοδος και 0-8 σερί για τους Dirtus με 4 πόντους του Θεοδωρόπουλο και καλάθια του Σαράντου και Δαμίγου για το 38-61.Ο Κωστούλας πέτυχε το 40-61 για τον Άφοβο και ο Σαράντου και ο Φωτόπουλος σκόραραν το 40-65.Με τρίποντο ο Κλάγκος μείωσε 43-65.Με τρίποντο του Θεοδωρόπουλος ,και 2/2 βολές του Πιά το 43-70 για τους Dirtus.Ο Ντούφας με 2/2 βολές για το 45-70 με τον Πιά με 1/2 βολές το 45-71.Το τελικό 52-71 έγραψαν με τρίποντο Ο Ντούφας και με 5 πόντους ο Καρούτας.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σαράντου με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ,5 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Θεοδωρόπουλος με 15 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Δαμίγος με 6 πόντους,6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Καρούτας με 11 πόντους,4 ριμπάουντ και 5 ασίστ,ο Κωστούλας με 10 πόντους και 8 ριμπάουντ,Ντούφας με 10 πόντους,4 ριμπάουντ και 5 ασίστ.