11.1%
66.7%
37.5%
21.4%

Επιστροφή στις νίκες για τους M.K.O. 59-44 τον ‘Αφοβο Σεπολίων.Το ματς κρίθηκε στην 4 περίοδο ,όπου ο Άφοβος πέτυχε μόνο 5 πόντους και δέχτηκε 17 από τους Μ.Κ.Ο.MVP του παιχνιδιού ο Μάϊνας με 9 πόντους,14 ριμπάουντ(12-2),2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 3 κοψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με καλάθι από το High post ο Τουρής 0-2. Ο Σπυριδωνάκος με 2/2 βολές ισοφάρισε 2-2.Ο Παππάς με τρίποντο ,λει-απ του Δεληγιάννη και 1/2 βολές του Μάϊνα για το 2-8.Το σουτ του Ντούφα και το coast to coast του Γωγάκη για το 6-8.Ο Μάϊνας ΜΕ 2/2 βολές έκανε το 6-10 για τους M.K.O.Η ασίστ του Ντούφα και το καλάθι ο Γωγάκης και το 8-10.Ο Παππάς την ασίστ και το τρίποντο ο Μαρσέλλος για το 8-13.Με λει-απ ο Γωγάκης μείωσε 10-13.Ο Τουρής με σουτ από την γωνία έκανε το 10-15.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-15 με 1/2 βολές από τον Κλάγκο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δελήγιάννης με σουτ από την γωνία έκανε το 11-17.Από την ασίστ του Λαμπρινού ο Κλάγκος πέτυχε το 13-17.Ο Βιδάλης με λει-απ έκανε το 13-19 για τους Μ.Κ.Ο.Μείωσε ο Λαμπρινός με λει-απ 15-19 για τον Άφοβο.Με 5 πόντους του Δεληγιάννη το σκορ έγινε 15-24.Ο Νούφας και ο Σπυριδωνάκος έγραψαν το 19-24.Ο Μαρσέλλος με τρίποντο και ο Βιδάλης με 2/2 βολές έκαναν το 19-29.Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-29 με τρίποντο του Λαμπρινού.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βιδάλης με λει-απ έκανε το 22-31.Το καλάθι του Λαμπρινού έκανε το 24-31 .Ξανά ο Βιδάλης σκόραρε και έκανε το 24-33.Κλάγκος και Λαμπρινός μείωσαν σε 28-33 για τον Άφοβο.Ο Βιδάλης κάτω από την ρακέτα σκόραρε το 28-35.Τραιφόρος και Λαμπρινός με λει-απ πέτυχαν το 32-35.Άλλο ένα καλάθι από τον Βιδάλη και το σκορ έγινε 32-37.Ο Γωγάκης και ο Κλάγκος τα καλάθια και ισοπαλία 37-37.Ο Μάϊνας με 3 πόντους και με σουτ ο Παππάς έγραψαν το 37-42.Η περίοδος τελείωσε με καλάθι του Λαμπρινού 39-42.

Τελευταία περίοδος ξεκίνημα με λει-απ του Βιδάλη και τρίποντο από τον Μαρσέλλο για το 39-47.Ο Κλάγκος στον αιφνιδιασμό μείωσε 41-47(το καλάθι 5:30 πριν το φινάλε).Με 4 πόντους του Δεληγιάννη ,τρίποντο του Παππά ,1/2 βολές από τον Μαρσέλλο και το καλάθι από τον Μάϊνα το σκορ έγινε 41-57.Ο Γωγάκης με τρίποντο το 44-57 για τον Άφοβο.Το τελικό σκορ 44-59 πέτυχε ο Βιδάλης.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Δεληγιάννης με 15 πόντους ,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Βιδάλης με 14 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Μαρσέλλος με 10 πόντους 3,ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Λαμπρινός με 13 πόντους,7 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα, ο Γωγάκης με 12 πόντους ,5 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Τραιφόρος με 4 πόντους ,10 ριμπάουντ,2 ασίστ 5 κλεψίματα και 1 κόψιμο.