29.6%
100.0%
35.7%
16.7%

Με ρόστερ 5 παικτών η Partouzan κατάφερε να κάμψει με 53-64 την αντίσταση του Άφοβου και να ανέβει στο 3-3 στην Golden, ρίχνοντας τον αντίπαλό της στο 2-4. Μεγάλο ματς από τον Κοντομίχαλο και τον Λέκο στην επίθεση, με τον Καρατζά και τον Λεβαντή να κατεβάζουν 19 ριμπάουντ έκαστος!

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κοντομίχαλο και τον Λεβαντή να σκοράρουν για το 0-4. Ο Λέκος με τον Κοντομίχαλο έφεραν την ομάδα τους στο 2-8, με τον Τραϊφόρο και τον Κλάγκο να απαντούν για το 6-12. Ο Κοντομίχαλος έγραψε το 6-14, με τον Άφοβο να τρέχει ένα 8-0 για να ισοφαρίσει με τρίποντα από τον Γκόγκα και τον Κλάγκο και με σκορ από τον Τσικόλα, 14-14. Ο Λεβαντής με τον Καρατζά κράτησαν την ομάδα τους μπροστά, 14-18, για να κλείσει ο Λέκος το δεκάλεπτο στο 16-20 μετά την απάντηση του Τσικόλα. Στη 2η περίοδο ο Λέκος με τον Κοντομίχαλο κράτησαν την Partouzan μπροστά, αλλά ο Γκόγκας με τον Γωγάκη μείωσαν δύο φορές στον πόντο, 21-22 και 23-24. Κάπου εκεί ένα 0-10 για την Partouzan της έδωσε τον έλεγχο με τον Λέκο και τον Κοντομίχαλο να σκοράρουν στο διάστημα αυτό, ο πρώτος 7 πόντους. Ο Γκόγκας διέκοψε το σερί για το 25-34, αλλά το ημίχρονο έκλεισε από τον Κοντομίχαλο στο 25-36.

Στην επανάληψη ο Γκόγκας με δύο τρίποντα έφερε το ματς στο 31-38, με τον Λέκο να απαντά για το 31-43. Ο Κλάγκος μείωσε στους 10, με τον Καραδήμα και τον Κοντομίχαλο να δίνουν στην ομάδα τους τη μεγαλύτερή της διαφορά στο ματς, 33-48 και 15 πόντοι. Ο Φλαμπούρης έκλεισε την περίοδο με ένα 5-0 για το 38-48, με τον Άφοβο να φτάνει το σερί του με τον Τσικόλα και τον Τραϊφόρο στο 43-48 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Κοντομίχαλος απάντησε για το 43-51, με τον Φλαμπούρη να γράφει το 45-51. Ο Λέκος έφερε το ματς στους 8 ξανά, ο Τσικόλας με τον Κλάγκο μείωσαν σε 49-55, με τον Καρατζά να σκοράρει δύο φορές για το 49-59. Ο Κλάγκος μείωσε σε 51-59, ο Άφοβος έχασε αιφνιδιασμό (κέρδισε φάουλ και είχε 0/2 βολές) και στην επόμενη επίθεση ο Κοντομίχαλος με 2:10 στο ρολόι έβαλε τρίποντο για το 51-62, με το ματς να κρίνεται εκεί οριστικά. Ο Κλάγκος μείωσε σε 53-62, με τον Λέκο να βάζει 2/2 βολές στο τέλος για το 53-64.

Για τους νικητές ο Κοντομίχαλος είχε 25 πόντους, 11 ριμπάουντ και 6 κλεψίματα, ο Λέκος 24 πόντους, 7 ασίστ, ο Καρατζάς 6 πόντους και 19 ριμπάουντ και ο Λεβαντής 6 πόντους και 19 ριμπάουντ επίσης. Για τον Άφοβο ο Γκόγκας είχε 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Τσικόλας 9 πόντους και 15 ριμπάουντ και ο Κλάγκος 13 πόντους.