13.3%
44.4%
32.0%
16.7%

Ο Άφοβος Σεπολίων κέρδισε τους Καλλιθέα Pimps με 49-53 μετά από ένα τρομερό ντέρμπι στο οποίο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ξεφύγει με περισσότερους από 5 πόντους κατά τη διάρκειά του με τον Λοράνδο και τον Τραϊφόρο να σκοράρουν στο τέλος για ένα 4-11 του Άφοβου για τη νίκη που τον έφερε στο 7-3 ρίχνοντας στο 6-5 τους Καλλιθέα Pimps.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 5-0 για τους Καλλιθέα Pimps από τον Ζουρνατσίδη και τον Πανάγο, για να απαντήσουν για την ισοφάριση ο Γκότσης με τον Σπυριδωνάκο. Ο Ζουρντατσίδης έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του και ο Καζαφέρης τον μιμήθηκε μετά την απάντηση του Λαμπρινού, με τον Λοράνδο και τον Λαμπρινό να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 9-10.

Στη 2η περίοδο ο Λοράνδος σκόραρε τους 9 πρώτους πόντους της ομάδας του, ξεκινώντας από το 9-12. Ο Παπαγεωργίου απάντησε, με τον Λοράνδο να γράφει το 11-15 και το 13-17 μετά το καλάθι του Πανάγου. Ο Ψυχογυιός μείωσε σε 15-19, ο Λοράνδος ήταν ξανά εκεί, με τον Πανάγο να γράφει το 18-19, πριν σκοράρει από τη γραμμή των βολών ο Γκότσης για το 18-21 και κλείσει το ημίχρονο ο Καζαφέρης στο 20-21.

Στην επανάληψη ο Ζουρνατσίδης έβαλε μπροστά την ομάδα του με 22-21, με τον Λοράνδο και τον Συσκάκη να απαντούν για το 22-26. Με τον Καζαφέρη και τον Λιμνόπουλο οι Καλλιθέα Pimps πήγαν στο 28-26, για να ισοφαρίσει ο Λοράνδος σε 28-28. Ο Καζαφέρης έφερε το ματς στο 31-28, με τον Λαμρινό να ισοφάριζει σε 31-31. Με τον Λιμνόπουλο από τη γραμμή οι Καλλιθέα Pimps πήγαν στο 33-31, αλλά ο Λοράνδος έγραψε άλλη μια ισοπαλία στο 33-33, με τον Πανάγο και τον Λαμπρινό να κάνουν ακριβώς το ίδιο ως το 35-35 στο τέλος της περιόδου.

Στο 4ο δεκάλεπτο ο Γκότσης έφερε την ομάδα του στο 35-40, με τον Καζαφέρη, τον Βασιλειάδη και τον Πανάγο να απαντούν για το 43-40 με ένα 8-0 για τους Καλλιθέα Pimps. Ο Λοράνδος μείωσε στον πόντο, ο Βασιλειάδης απάντησε για το 45-42, με τον Λοράνδο να σκοράρει για το 45-45 και τον Τραϊφόρο να έρχεται με 4 καθοριστικούς πόντους για το 45-49. Μπαίνοντας στο τελευταίο λεπτό μια βολή από τεχνική ποινή κι ένα τρίποντο του Ζάκα ισοφάρισε τον αγώνα στο 49-49, με τον Λοράνδο να απαντά στα 24 δευτερόλεπτα, τους Καλλιθέα Pimps να κάνουν λάθος και τον Λοράνδο να γράφει με βολές το 49-53 στα τελευταία 9 δευτερόλεπτα για τη νίκη της ομάδας του.

Για τους νικητές ο Λοράνδος είχε 27 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Γκότσης 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Λαμπρινός 8 πόντους, 9 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Καλλιθέα Pimps ο Καζαφέρης είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Πανάγος 12 πόντους, 3 ασίστ, ο Ζουρνατσίδης 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Ζάκας 5 πόντους, 9 ριμπάουντ, 6 ασίστ.