21.9%
50.0%
40.4%
29.4%

Ο Άφοβος Σεπολίων κέρδισε με 65-62 τους Πασατέμπο Kings κάνοντας ανατροπή από το -14 στον αγώνα για να ανέβει στο 10-3 στη βαθμολογία. Οι Πασατέμπο Kings μπήκαν τρομερά στο ματς με τον Σταματόπουλο οδηγό, αλλά ο Άφοβος με τον Λαμπρινό να κάνει τρομερό αγώνα αγγίζοντας το triple-double και τον Λοράνδο με τον Καραντζούνη να ακολουθούν, επέστρεψε, προσπέρασε με 2:25 για το τέλος και πήρε το ροζ φύλλο σε ένα τρομερό ντέρμπι!

Το ματς ξεκίνησε με Γρηγορακάκη και Σταματόπουλο να σκοράρουν για να απαντήσει ο Λοράνδος. Οι Πασατέμπο Kings με τους δύο προαναφερθέντες και τον Καραγιαννίδη έγραψαν ένα 0-10 για το 2-14, με τον Καραντζούνη να το διακόπτει. Ο Μυριτζής με τον Σταματόπουλο έφεραν την ομάδα τους στο 4-18 στη μεγαλύτερη διαφορά της στο ματς, με τον Νούκε, τον Λοράνδο και τον Καραντζούνη να γράφουν ένα 10-0 για τον Άφοβο για το 14-18 της περιόδου.

Ο Παπαϊωάνου το διέκοψε στο 2ο δεκάλεπτο, με τον Νούκε να απαντά. Ο Σταματόπουλος με δύο συνεχόμενα τρίποντα έφερε την ομάδα του στο +10 και πάλι, 16-26, με τον Λοράνδο να μειώνει, αλλά τον Γρηγορακάκη με τον Σταματόπουλο να γράφουν το 18-30 και το 20-32 για τους Πασατέμπο Kings λίγο πριν το ημίχρονο που έκλεισε στο 21-32 από μια βολή του Καραντζούνη.

Στην επανάληψη ο Καραντζούνης με τον Κασιμάτη και τον Λαμπρινό σκόραραν για το 30-32 ολοκληρώνοντας ένα ακόμα 10-0 για τον Άφοβο, με τον Τραϊφόρο να μειώνει σε 32-34 μετά την απάντηση του Γρηγορακάκη. Ο Σταματόπουλος με τον Καραγιαννίδη έφεραν τους Πασατέμπο Kings στο 30-38, με τον Τραϊφόρο να απαντά ξανά. Ο Σταματόπουλος με τον Μυριτζή σκόραραν για το 34-42 των Πασατέμπο Kings με τον Λαμπρινό να απαντά με τρίποντο, για να κλείσει ο Σταματόπουλος στο 37-43 το δεκάλεπτο.

Στην 4η περίοδο ο Λοράνδος με τον Καραντζούνη σκόραραν για το 42-43, αλλά ο Καραγιαννίδης με τον Σταματόπουλο κράτησαν μπροστά τους Πασατέμπο Kings, 42-48. Ο Καραντζούνης με τον Λαμπρινό σκόραραν, αλλά κάθε φορά είχε απάντηση ο Καραγιαννίδης, ως το 46-52. Εκεί το καλάθι και φάουλ του Λοράνδου, μια βολή του Καραντζούνη κι ένα καλάθι του Λαμπρινού έφεραν το ματς στα ίσα, 52-52. Ο Σταματόπουλος έγραψε τρίποντο, αλλά ο Λοράνδος τον μιμήθηκε αμέσως, 55-55, και 2:25 για το τέλος σκόραρε για το 57-55 και το πρώτο προβάδισμα της ομάδας του στο ματς. Ο Παπαϊωάννου απάντησε με τρίποντο, 57-58, με τον Καρλιάμπα να ισοφαρίζει με μια βολή πριν έρθει ο Γρηγορακάκης για το 58-60 στο 1:35. Ο Καραντζούνης με πάρα πολύ δύσκολη προσπάθεια ισοφάρισε με 1:15 για το τέλος, με τους Πασατέμπο Kings να έχουν 0/2 βολές στα 58 δευτερόλεπτα και τον Νούκε να γράφει το 62-60 στα 36΄΄ πριν το τέλος. Χαμένη επίθεση για τους Πασατέμπο Kings και 2/2 βολές του Λοράνδου στα 13 δευτερόλεπτα, αφού πρώτα οι Πασατέμπο Kings έχασαν 13 δευτερόλεπτα πριν κάνουν το φάουλ, 64-60. Ο Καραγιαννίδης μείωσε σε 64-62 στα 6,5 δευτερόλεπτα, με τον Κασιμάτη να έχει 1/2 βολές για το 65-62, αλλά τους Πασατέμπο Kings να μην προλαβαίνουν να κάνουν το σουτ της ισοφάρισης.

Για τους νικητές ο Λαμπρινός είχε 9 πόντους, 17 ριμπάουντ, 11 ασίστ, ο Λοράνδος 20 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Καραντζούνης 16 πόντους, 8 ριμπάουντ και ο Νούκε 9 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Πασατέμπο Kings ο Σταματόπουλος είχε 24 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Καραγιαννίδης 16 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 τάπες, ο Γρηγορακάκης 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα.