37.5%
55.2%
36.7%
25.0%

Σε ένα ματς που μέχρι το 3ο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι, η ομάδα των Κενταύρων θα πάρει μία δύσκολη νίκη απέναντι στην Α.Ο. Άνδρου, η οποία στάθηκε μαχητική μέχρι το 3ο δεκάλεπτο, αφού προηγούταν στο σκορ με 42-43, όμως με ένα πολύ δυνατό 4ο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 28-6, οι Κένταυροι θα πανηγυρίσουν την 3η τους νίκη σε αντίθεση με την ομάδα της Άνδρου που θα κάνει την 3η της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα της Bronze League.

Ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου και η ομάδα της Άνδρου θα μπει στο παρκέ πολύ δυναμικά τρέχοντας ένα σερί 0-6 ενώ με τρίποντο του Καλογερά θα βρεθούν μπροστά στο σκορ με 1-9. Ο Παραλίκης όμως με 5 σερί πόντους θα μειώσει για την ομάδα του για το 6-9 για να απαντήσει ο Μουστάκας με δύσκολο lay up για το 6-11. Στη συνέχεια οι Κένταυροι θα πατήσουν το γκάζι για να προσπεράσουν με τους Παραλίκη-Μιχαλόπουλο για το 12-11. Μεγάλα τρίποντα από τον Νικολόπουλο και τον Καλογερά για φέρουν το ματς ξανά στο +5 (12-17) για να τελειώσει το δεκάλεπτο με σουτ μέσα στο ζωγραφιστό από τον Καραγιαννίδη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Άνδρου θα πάρει ξανά προβάδισμα 4ων πόντων για το 16-20 με τρίποντο του Βλάμη για να απαντήσει με εύστοχο δίποντο ο Ρέντας για το 18-20. Η Α.Ο. Άνδρου θα τρέξει ένα σερί 0-7 για να φέρει το ματς στο +9 με τους Βασιλόπουλο και  Βλάμη. Στη συνέχεια, ο Παραλίκης με εύστοχες βολές, ο Μιχαλόπουλος με εύστοχο 2ποντο αλλά και την εύστοχη ελεύθερη βολή του Κορδαλή, οι Κένταυροι θα κουτσουρέψουν την διαφορά για το 25-29. Οι δύο εύστοχες βολές του Βιλλιώτη αλλά και το εύστοχο δίποντο του Αδαμάκη, θα κρατήσουν την διαφορά στους 4 για να έρθει ο ορεξάτος Καλογεράς και να αυξήσει την διαφορά για την ομάδα του με 2 εύστοχες βολές και ένα δύσκολο lay up στην λήξη του ημιχρόνου για να τελειώσει το 2ο δεκάλεπτο με σκορ 27-35.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων, ο Αδαμάκης θα μειώσει την διαφορά στους 5 πόντους με εύστοχο τρίποντο για να απαντήσει ο Νικολόπουλος με σουτ μετά από τρίπλα από μακριά για το 30-37. Με τις δύσκολες προσπάθειες των Καραγιαννίδη και Μιχαλόπουλο κάτω από το καλάθι οι Κένταυροι θα μειώσουν για ακόμα μία φορά σε 34-37 για να έρθει και πάλι ο Καλογεράς και με σουτ από την base line θα δώσει ανάσα στην ομάδα του για το 34-39. Ο Παραλίκης όμως μαζί με τους Μιχαλόπουλο και Καλέργη θα μαζέψουν το ματς και θα φέρουν την ομάδα των Κενταύρων σε απόσταση αναπνοής από την ομάδα της Άνδρου για να λήξει το 3ο δεκάλεπτο με σκορ 42-43 υπέρ της Α.Ο. Άνδρου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η πολύ σφιχτή άμυνα των Κενταύρων δεν θα επιτρέψει στην ομάδα της Άνδρου να βρει εύκολες λύσεις με αποτέλεσμα οι Κένταυροι με κύριο εκφραστή τους στο 4ο δεκάλεπτο τον Παραλίκη και με επιμέρους σκορ 28-6 θα πάρουν μία πολύ δύσκολη νίκη απέναντι στους πολύ δυναμικούς παίχτες της Άνδρου, παρόλο που το σκορ έμοιαζε σαν εύκολη νίκη των Κενταύρων.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μιχαλόπουλος, για ακόμα μία φορά ήταν το πολυεργαλείο των Κενταύρων, σκοράροντας, μαζεύοντας ριμπάουντ, κλέβοντας την μπάλα από τους παίχτες της Άνδρου, μοιράζοντας τάπες όποτε χρειαζόταν γεμίζοντας την στατιστική του με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, 3 τάπες και 2 ασίστ, πετυχαίνοντας στην αξιολόγηση το εκκωφαντικό +30. Πάρα πολύ βοηθητικός και δυναμικός ο Παραλίκης που με τους 27 πόντους που πέτυχε έδειξε σε όλους το ταλέντο που διαθέτει στο σκοράρισμα. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλογεράς, πετυχαίνοντας 14 πόντους, μοιράζοντας παράλληλα και 3 ασίστ.