6.9%
9.1%
33.3%
27.3%

Το δεύτερο τους ροζ φύλλο πήραν οι Be The Bee κερδίζοντας την Α.Ο. Άνδρου με 47-60, σε ένα ματς που κρίθηκε κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου οι νησιώτες ξεμειναν από αντοχές. MVP του αγώνα ήταν ο Σταμάτης Παλαμιδάς με 28 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες μπήκαν με αρκετή όρεξη, αλλά τα σουτ στο run and gun παιχνίδι δεν έμπαιναν με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει χαμηλά. Ο Παλαμιδάς έγραψε το 0-3, ο Καλογεράς και ο Χαρίδημος έβαλαν μια βολή και ένα καλάθι για το 3-3, ο Γρηγόρας έγραψε το 3-5, ο Καλογεράς απάντησε με 5 δικούς του πόντους για το 8-5 και 8-7 από τον Παλαμιδά για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ομάδες συνέχισαν τον αναρχο ρυθμό, όμως άρχισαν να ζεσταίνονται λίγο καλύτερα και να σκοράρουν με μεγαλύτερη άνεση. Κωστής, Βιλλιώτης και Καλογεράς έβαλαν 6 πόντους για το 14-7, 14-12 από τους Πολυχρόνη και Παλαμιδά και 16-12 από τον Κωστή. Παλαμιδάς και Γρηγόρας μείωσαν σε 16-15, 18-15 από τον Καλογερά, απάντηση του Γρηγόρα για το 18-17, 22-17 από τους Καλογερά και Βιλλιώτη και 22-19 από τον Παλαμιδά. Καλάθι του Κωστή για το 24-19 και 24-21 από το Γρηγόρα για να πάνε οι δύο ομάδες αποδυτήρια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι νησιώτες μπήκαν ξανά πιο δυνατά, όμως προς το τέλος άρχισαν να μένουν από αντοχές, κάτι το οποίο εκμεταλλευτηκε Superman και η παρέα του. Καλάθι του Χαρίδημου για το 26-21, 26-23 από τον Γρηγόρα, 30-23 από τους Καλογερά και Χαρίδημο και απάντηση με 0-7 οι Be The Bee με τους Γρηγόρα, Ιωσηφίδη και Παλαμιδά για να ισοφαρίσουν το ματς σε 30-30. Καλάθι του Βιλλιώτη για το 32-30,τρίποντο για το 32-33 από τον Παλαμιδά και απάντηση από τον Χαρίδημο για το 35-33. Το τελικό 35-37 του δεκαλέπτου το έγραψε ο Ιωσηφίδης με δύο συνεχόμενα προσωπικά του καλάθια.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Άνδρος είχε πλέον σκάσει εντελώς, οι Be The Bee φορτσαραν, πήραν διαφορά και κέρδισαν το ματς με άνετη διψηφια διαφορά. Ο Παλαμιδάς έβαλε άλλο ένα τρίποντο στο ματς για το 35-40, 38-40 από τον Καλογερά, 38-42 από τον Γρηγόρα, 39-42 από τον Καλογερά ξανά και 0-9 οι Πολυχρόνης Οικονόμου και Παλαμιδάς για το 39-51. Καλάθι του Βιλλιώτη για το 41-51, 41-54 από τα χέρια του Παλαμιδά, 45-54 από τους Κωστή και Καλογερά και 45-60 από Παλαμιδά και Πολυχρόνη. Το τελικό 47-60 του αγώνα το έγραψε ο Καλογεράς.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Παλαμιδά, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πολυχρόνης και Γρηγόρας. Για την Α.Ο. Άνδρου ξεχώρισαν οι Καλογεράς και Χαρίδημος.