16.0%
25.0%
35.3%
20.0%

Η Α.Ο. Άνδρου έκανε μια τεράστια νίκη με 51-53 κόντρα στους Carnavaliers, οι οποίοι παραλίγο να κάνουν μια επική ανατροπή, αφού βρέθηκαν να χάνουν με 16 στην αρχή της τέταρτης περιόδου, αλλά στο τέλος δεν κατάφεραν να κλέψουν τη νίκη από τους νησιώτες. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Μουστάκας με 8 πόντους, 16 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Το ματς ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παίζουν σε αργό τεμπο, κάτι το οποίο συμφερε την Άνδρο η οποία είχε κατέβει στο ματς έχοντας ίσα ίσα μία πεντάδα. Χαρίδημος και Μουστάκας έβαλαν από ένα καλάθι για το 0-4, ο Παυλίδης μείωσε σε 3-4 και ο Καλογεράς έβαλε καλάθι για το 3-6. Πέντε πόντοι του Κομμάτα για το 8-6, 8-7 από τον Καλογερά και 9-7 με τον Κομμάτα να βάζει μια βολή. Πρινιωτάκης και Βιλλιώτης έβαλαν από ένα καλάθι για το 9-11, ο Μάνος Σακελλαρίδης με τρίποντο έγραψε το 12-11, όμως οι Πρινιωτάκης και Βιλλιώτης ήταν κάνα εκεί για να βάλουν μπροστά την Άνδρο και να γράψουν το τελικό 12-14 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνεχίστηκε στην ίδια μορφή, με τους νησιώτες να συνεχίζουν να έχουν ένα μικρό προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια. Ο Ερτέκογλου ισοφάρισε σε 14-14, ο Καλογεράς έβαλε 8 συνεχόμενους πόντους για το 14-22, αλλά οι Carnavaliers γρήγορα μείωσαν με τους Καλόγηρο και Μυλωνά για το 18-22. Καλάθι του Χαρίδημου για το 18-24, 20-24 από τον Μυλωνά και 20-26 από τον Μουστάκα. Το τελικό 24-26 του ημιχρόνου το έγραψαν οι Μαρίνης και Καλόγηρος.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Άνδρος πήρε ψυχολογία από κάποια εύστοχα σουτ που έβαλε στο ξεκίνημα της περιόδου, ανέβασε ρυθμό και πήρε μια διαφορά 10+ πόντων. Μουστάκας, Καλογεράς και Χαρίδημος έτρεξαν ένα 0-8 για το 24-34, ο Μαρίνης μείωσε με δύο δικά του καλάθια σε 28-34 και 28-37 από τον Μυλωνά. Τρίποντο του Καλόγηρου για το 31-37, απάντηση από τον Χαρίδημο για το 31-40 και 33-40 με δύο βολές του Παπανικολάου. Το τελικό 33-44 του δεκαλέπτου το έγραψε με δύο συνεχόμενα καλάθια ο Καλογεράς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι νησιώτες μπήκαν και πάλι δυνατά, πήραν κεφάλι με 16 πόντους, όμως κάπου εκεί άρχισε να ξυπνάει ο Μυλωνάς, με τους Carnavaliers να πλησιάζουν στην πηγή, αλλά στο τέλος να μην καταφέρνουν να πουν νερό. Πέντε πόντοι του Καλογερά για το 33-49, απάντηση με 12-0 σερί για τους Carnavaliers με τον Μυλωνά να βάζει 10 πόντους και τον Πασχαλίδη 2 για το 45-49 και 45-51 από τον Καλογερά. Κομμάτας και Παυλίδης έβαλαν από ένα τρίποντο για να ισοφαρισουν σε 51-51 και στη συνέχεια η Άνδρος θα κάνει μια κακή επίθεση, οι Carnavaliers θα κλέψουν και θα πάνε στις βολές, δεν έβαλαν καμία, πήραν επιθετικό ριμπάουντ αλλά και πάλι δεν κατάφεραν να σκοράρουν με το τρίποντο που επιχείρησαν 50″ πριν τη λήξη. Στη συνέχεια η Άνδρος επιχείρησε ένα τρίποντο, αστοχησε, όμως πήρε επιθετικό ριμπάουντ και με ωραία συνεργασία των Μουστάκα μαι Βιλλιώτη ήρθε το 53-51 με 24″ ακριβώς να μένουν. Στην τελευταία επίθεση του αγώνα οι Carnavaliers με σουτακι μέσης απόστασης προσπάθησαν να ισοφαρισουν, όμως δεν κατάφεραν να στείλουν το ματς στην παράταση.

Για την Άνδρο, πέρα από τον Μουστάκα, εξαιρετική ήταν επίσης οι Καλογεράς και Χαρίδημος, οι οποίοι έβαλαν τους 36 από τους 53 πόντους της ομάδας τους. Για τους Carnavaliers ξεχώρισε ο Μυλωνάς.