0%
0%
0%
0%

Ο Ερμής κέρδισε με 48-50 τους ΑΟΘ Legends για να ανέβει στο 3-3-1 στον όμιλο, με τον Μελα και τον Χρονόπουλο να γράφουν double-double στο παιχνίδι.

Το ματς ξεκίνησε μ ε 8-0 για τους ΑΟΘ Legends από τον Τσιανο και τον Βακοντιο, για να απαντήσει ο Χρονοπουλος για το 8-2 στο δεκάλεπτο. Ο Νικολόπουλος σκόραρε για το 10-2 στη 2η περίοδο, με τον Δημητρόπουλο να φέρνει την ομάδα του στο 13-3 λίγο μετά. Ο Μελας απάντησε για το 13-10 με τον Κουμουτσακο να ισοφαρίζει σε 13-13. Ο Τσιανος με τον Τσουλφα ήταν που έφεραν το ματς στο 17-13, με τον Νικολόπουλο και τον Βακοντιο να σκοράρουν για το 21-15, πριν κλείσει ο Μελας το ημίχρονο στο 21-19. Στη 2η περίοδο ο Τσιανος με τον Βακοντιο σκόραραν για το 25-19, με τον Μελα να απαντά αλλά τον Βακοντιο και τον Χαλατσα να γράφουν το 33-21. Ο Μελας με τον Μηλια μείωσαν σε 35-29, με τον Χαλατσα να απαντά για το 38-29, πριν έρθει ο Μελας και κλείσει την 3η περίοδο στο 38-32. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Τσουλφας σκόραρε για το 41-32, με τον Ερμή να απαντά με 0-11 σερί από τον Μηλια, τον Μελα και τον Χρονόπουλο για το 41-43. Ο Τσιανος ισοφάρισε σε 43-43, με τον Μελά να γράφει το 43-46. Ο Τσουλφας ισοφάρισε σε 46-46, για να γράψει ο Σκαρακης το 46-49, να μειώσει ο Δημητρόπουλος, αλλά να κλείσει ο Μελας με 1/2 βολές το ματς στο 48-50.

Τα λάθη ήταν 17-18 στο ματς, τα κλεψίματα 14-3 και οι ασίστ 13-14. Στα ριμπάουντ οι ΑΟΘ Legends είχαν τον έλεγχο, 48-38 με 17-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/21 τρίποντα και τους ΑΟΘ Legends 2/18. Στα δίποντα οι ΑΟΘ Legends είχαν 34% και ο Ερμής 27%.

Σε ατομικό επίπεδο για τον Ερμή ο Μελας είχε 28 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Χρονόπουλος 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους ΑΟΘ Legends ο Τσιανος είχε 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Βακοντιος 12 πόντους, ο Τσουλφας 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, 3 τάπες.