0%
0%
0%
0%

Οι Chicago Tools κέρδισαν με 40-45 τους ΑΟΘ Legends για να ανέβουν στο 5-1 στον όμιλο και να συνεχίσουν να παλεύουν για το Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρεις ισοπαλίες ως το 6-6 από τον Μιχαλόπουλο και τον Λαμπρου για τους Chicago Tools, με τον Καπετανακη και τον Τσιανο να απαντούν για τους ΑΟΘ Legends. Ο Σταματοπουλος έκλεισε την περίοδο στο 6-8, με τον Χαλατσα και τον Τσιανο να γράφουν το 11-8 για την ομάδα τους στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Κωνστας με τον Μιχαλόπουλο απάντησαν, για να ισοφαρίσει ο Τσιανος και να σκοράρει ξανά για το 17-16 λίγο μετά. Ο Κωνστας με τον Μιχαλόπουλο έφεραν τους Chicago Tools στο 17-20, για να κλείσει ο Τσιανος το ημίχρονο στο 19-20. Στην επανάληψη ο Νικολόπουλος και ο Χουμος ήταν που σκόραραν για το 23-20, με τον Μιχαλόπουλο και τον Φιλη να απαντούν για το 23-24. Ξανά μπροστά οι ΑΟΘ Legends με τον Σταμου, για να έρθουν ο Μιχαλόπουλος με τον Φιλη και τον Λαμπρου για το 25-34 των Chicago Tools με σερί 0-10, πριν κλείσει η περίοδος από τον Τσιανο στο 27-34. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Χουμος έφερε το ματς στο 29-34, για να απαντήσει ο Κωνστας. Με τον Καπετανακη και τον Τσιανο οι ΑΟΘ Legends πλησίασαν σε 35-36, για να απαντήσει ο Μιχαλόπουλος, 35-39. Ο Νικολόπουλος μείωσε, με τον Σταματόπουλο να φέρνει το ματς στο 38-45, πριν κλείσει ο Παπαγεωργίου την αναμέτρηση στο 40-45.

Τα λάθη ήταν 12-15 στο ματς, τα κλεψίματα 10-13 και οι ασίστ 10-8. Στα ριμπάουντ οι ΑΟΘ Legends είχαν τον έλεγχο, 47-39 με 13-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/20 τρίποντα και τους ΑΟΘ Legends 0/8. Στα δίποντα οι ΑΟΘ Legends είχαν 35% και οι Chicago Tools 43%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μιχαλόπουλος είχε 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Σταματόπουλος 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, ο Κωνστας 7 πόντους, 4 κλεψίματα. Για τους ΑΟΘ Legends ο Τσιανος είχε 20 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.