0%
0%
0%
0%

Οι Glory Road κέρδισαν με 63-25 τους Buzzer Βγείτερ για να μπουν με νίκη στο Championship, χάρη στο εκπληκτικό 21-1 της 3ης περιόδου. Το παιχνίδι ξεκίνησε καλύτερα για τους νικητές, που είχαν χτίσει διψήφια διαφορά από τα μισά της 2ης περιόδου, ανεβάζοντάς την κατά πολύ στο 3ο δεκάλεπτο.

Τα λάθη ήταν 21-24 με τα κλεψίματα 13-9 και τις ασίστ 19-6 για τους νικητές. Στα ριμπάουντ οι Buzzer Βγείτερ είχαν τον έλεγχο, 52-53 με 14-30 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 0/12 τρίποντα και τους Buzzer Βγείτερ 1/18. Στα δίποντα οι Glory Road είχαν 51% και οι Buzzer Βγείτερ 16%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καμαρα είχε 36 πόντους, 27 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γυπαράκης Γ. 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Τζουνακος 7 πόντους, 2 κλεψίματα, ο Καλλιτσάντσης 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 13 ασίστ, 3 κλεψίματα. Για τους Buzzer Βγείτερ ο Τανος είχε 11 πόντους, 11 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γαλανας 8 πόντους, 23 ριμπάουντ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 από τον Καμαρα, για να απαντήσει ο Γαλανός. Ο Καμαρα με τον Καλλιτσαντση έφεραν το ματς στο 10-2, με τον Τανο να σκοράρει για το 10-4, πριν κλείσει το δεκάλεπτο από τον Καμαρα στο 13-5. Στη 2η περίοδο ο Γαλανας σκόραρε για το 13-7, με τον Καμαρα να απαντά για το 21-7 της ομάδας του. Ο Μορφος έγραψε το 21-9, με τον Καμαρα να φέρνει το ματς στο 27-9 για να κλείσει ο Μορφος το πρώτο ημίχρονο στο 27-11.

Στην επανάληψη ο Καλλιτσαντσης έγραψε το 30-11 για τους Glory Road με τον Γαλανα να πετυχαίνει τον μοναδικό πόντο της ομάδας του στο δεκάλεπτο, για να ακολουθήσει ένα 18-0 από τον Καμαρα, τον Γυπαρακη Γ., τον Τζουνακο και τον Καραγιαννιδη ως το 48-12 του 30ου λεπτού με το επιμέρους σκορ για τους Glory Road να πηγαίνει στο 25-1 από τον Γυπαρακη Γ. στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου, 52-12. Ο Γαλανας απάντησε για το 52-16, με τον Τζουνακο και τον Γυπαρακη Γ. να σκοράρουν για το 59-16, πριν έρθουν ο Τανος με τον Γαλανα για το 59-23, με το ματς να κλείνει από τον Ασπραδακη στο 63-25.